Binance Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

Son zamanlarda kripto paraların bir hayli meşhur olması ve değer kazanması ile birlikte birçok yatırımcı, güvenle kripto para alıp satabileceği platformlar aramaya başladı. 2018 yılında kurulan Binance, her ne kadar henüz yeni de sayılsa şu anda dünyanın en büyük kripto para borsasına sahip.

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para platformu Binance üzerinde her gün binlerce yatırımcı, kripto para alıp satıyor.

Binance Güvenilir mi?

Öncelikle Binance, günümüze kadar birçok yazılım geliştiren Changpeng Zhao tarafından 2018 yılında kurulmuştur. Changpeng Zhao, birçok güvenilir yazılım geliştirerek beğenileri toplamıştır. Bunun yanı sıra 2018 yılından beri hizmet veren Binance platformunda her gün binlerce yatırımcı işlem yapıyor. Aynı zamanda platformun uzun yıllar boyunca tamamen kesintisiz bir şekilde kripto para ticaretine resmi olarak izin verdiği de bir gerçek ki bu durum Binance’yi tamamen güvenli yapıyor.

Bunların dışında en büyük kripto para borsasına sahip olan Binance, bazen hacker’ların saldırısına uğrayabiliyor. Öyle ki 2019 yılında platform, hacker’lar tarafından saldırıya uğradı ve 7.000 Bitcoin zarar etti. Tabii bu saldırı boyunca platform, her ne kadar kripto paraların çalınmasına tam anlamı ile engel olamasa da kullanıcıların cüzdanlarında bulunan kripto paraları güvende tutmayı başardı. Ayrıca Binance sadece 1 hafta içinde tekrar eskisi gibi hizmet vermeye devam etti.

Binance’e Nasıl Kayıt Olunur?

Binance platformunun bir üyesi olmak aslında sanılanın aksine oldukça basittir. Binance’e üye olmak için ilk öncelikle https://www.binance.com/tr adresine gitmeniz gerekmekte. Siteye girdiğiniz anda hemen sol üst tarafta kayıt ol butonu bulunuyor. Bu butona tıkladıktan sonra ilk öncelikle ikamet ettiğiniz bölgeyi doğrulamanız gerek.

Daha sonrasında ise kişisel hesap oluşturun butonuna tıklamanız ve ardından belirli alana bir e-posta hesabı girmeniz gerek. Girdiğiniz e-posta hesabının gerçek olduğuna dikkat edin çünkü işlemler bittiğinde hesabınızı e-posta adresiniz üzerinden doğrulamanız gerekecek. E-posta’nın hemen ardından ise bir şifre belirlemelisiniz. Eğer uygulamaya bir aracı ile kayıt olacaksanız referans kimliği girebilirsiniz. Referans kimliğiniz yok ise ileri tuşuna tıklayın.

İleri butonuna tıkladıktan sonra ise sizden e – posta adresinize gelen kodu girmeniz istenecek. Kodu da doğru bir şekilde girdikten sonra artık kayıt işleminiz tamamlanmış oluyor. Cüzdanınıza belli bir tutar yatırarak kripto para alıp satmaya başlayabilir ve daha birçok işlemi platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance kimlik doğrulaması yapmak bazen kafa karıştırıcı ve zor olabiliyor. Aslında oldukça basit olan bu işlem boyunca yanlış girilen bilgiler ya da farklı durumlar yüzünden zorlanabilirsiniz. İşte Binance kimlik doğrulama adımları:

  • Binance hesabınızı kurup, e-posta adresinizi doğruladıktan sonra bazen sistem, sizden güvenlik nedeni ile kimlik doğrulama yapmanızı isteyebiliyor,
  • Binance kimlik doğrulaması yapmak için ilk öncelikle hesabınıza giriş yapıp, kimlik kısmına gitmelisiniz,
  • Daha sonra hemen karşınıza hesabını doğrula butonu çıkacak,
  • Bu sayfada ayrıca şirketler için de doğrulama yapılabilmektedir, eğer bir şirkete mensup değilseniz kişisel doğrulama butonuna tıklamalısınız,
  • Bu butona tıkladıktan sonra sizden tekrar ikamet bilgileri girmeniz istenecek,
  • Nerede, hangi bölgede yaşadığınızı doğruladıktan sonra ise son adım, kimlik bilgilerinizi girmek olacak,
  • Her ne kadar birçok kişi, sisteme kimlik bilgilerini girerken çekinse de şu ana kadar platform üzerinde kimlik ile ilgili bir güvenlik açığı oluşmamıştır,
  • Kimlik bilgilerinizi fotoğraf çekerek de doğrulayabilirsiniz,
  • Son olarak ise sistem sizden kimlik bilgilerinizin yanında bir de selfie fotoğrafı yüklemenizi isteyecek,
  • Bu işlemden sonra da geriye yapmanız gereken tek şey sabırla beklemek.

Binance TR’nin Binance’dan Farkları Nelerdir?