Birbirinden İlginç 3 İş Fikri!

Genellikle yeni bir iş fikri bulmak, girişimci ruha sahip bireylerin nerdeyse ayrılmaz bir parçası durumunda. Ayrıca dünya genelinde artan nüfusa oranla neredeyse tüm iş kollarının bulunmuş olması ve bu alanların kapasitesine ulaşmış olması, her zaman için yeni bir iş fikrine ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor.

Bu yazımızda fikrin ötesine geçerek yüksek kazançların elde edilmesini sağlayan ve toplumların ihtiyaç duyduğu eksiklerini tamamlayan ilginç iş fikirlerini derledik. İşte birbirinden ilginç 3 iş fikri!

Balina Kusmuğu Satarak Para Kazanan Girişimci

İngilizlerin ünlü girişimcisi olan Ken Wilman, ilginç bir iş fikrini daha hayata sokarak yüksek kazançlar elde etmeye devam ediyor. Bu iş fikrinin adı balina kusmuğu. Dünya ise Ken Wilman’ı balina kusmuğu satarak para kazanan girişimci olarak tanıyor.

Balina kusmuğunun içerisinde yüksek oranda amber bulunur. Adından da anlaşılacağı üzere amber maddesi parfüm sektörü için oldukça mühim bir konuma sahiptir. Öyle ki balina kusmuğu günümüzde 60 ila 150 bin dolar arasında satış buluyor.

Şişeye Konulmuş Hava

Şişeye konulmuş hava işine dışarıdan bakıldığında dar bir pazara sahip olduğu düşünülse de aslında bu alanda yüksek cirolar yapmak mümkün. Sadece bu sektör sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük gelirler elde eden onlarca firma var. Üstelik üretim maliyetleri de hayli ucuz. Tek yapılması gereken popüler lokasyonlardaki havayı bir cam şişenin içerisine sıkıştırmak ve satmak. Örneğin Karadeniz’in eşsiz havaya sahip yaylalarının havasını şişeleyip Hindistan’da satmak gibi…

Hayvan Oteli Açmak

Hayvan oteli açmak son yılların en popüler iş kollarından birisi. Zira geçtiğimiz yıllar göz önüne alındığında dünya genelinde hayvan sahiplenme oranı hayli artmış durumda. Haliyle bireyler uzun süreli evde olamayacakları durumlarda ya da tatil gibi özel günlerde hayvanlarında akıllarının kalmasını istemez. Hayvan oteli tam da bu ihtiyaçları karşılayan bir iş kolu.

Dünyadan Hayvan Oteli Örnekleri