Uyurken Bile Para Kazanabilmenizin Sırları

948

Uyuduğunuz zaman bile para kazanmak ister misiniz? Hayal gibi geliyor değil mi? Hayalleri gerçeğe dönüştürmek aslında sizin elinizde!

İnternet çağında yaşadığımız için aslında bahsettiklerimizi gerçekleştirmek çok daha kolay. İşte uyurken bile para kazanabilmenin yolları.

Blog açın.

 Pasif bir şekilde kazanç sağlamak için en popüler yollardan biri olan blog açmak sayesinde yaratacağınız içerikler ile dikkat çekebilirsiniz. Blog açmak sadece bir dakikakınızı alır; domain adınızı alın ve hosting ödemenizi gerçekleştirin; bloğunuz hazır!

Alanınız ile ilgili içerikleri düzenli olarak girdikten sonra belirli bir hedef kitlesi edinirseniz, müşterileriniz bir bir size ulaşmaya başlayacaktır. Biraz zaman alsa da sonunda başarıya ulaşacaksınız! Sitenizin trafiği yeterli seviyeye geldiğinde sponsorlu içerikler alabilir, web sitenizde banner alanları açabilir ya da ürünlerinizi site üzerinden satmaya başlayabilirsiniz.

Kendi ürününüzü öne çıkarın.

 Web sitenizin trafiği yeterli olduğunda ürününüzü satmak ile ilgili bir önceki maddemizde öneride bulunmuştuk. Ürününüzü kendi web sitenizin yanı sıra çeşitli e-ticaret platformları üzerinden de satmayı deneyebilirsiniz. Kendi ürününüz olmasa bile GittiGidiyor gibi siteler üzerinden kullanmadığınız eşyalarınızı satmak ile işe başlayabilirsiniz.

Bir üyelik platformu oluşturun.

 Özellikle global tarafta oldukça popüler olan üyelik toplulukları üyelerin ödediği aylık ücret üzerinden para kazanıyor. Üyelere özel olarak yüksek kalitede içerik ve benzeri fırsatlar sunarak siz de bu tarz bir platform yaratmayı deneyebilirsiniz.

Mesajlara otomatik yanıtlar dönüyor olsun.

 Bir başka öne çıkan online iş modeli ise hizmet, ürün ya da üyelik satmaya yarayan otomatik cevaplama sistemleridir. Bu sayede siz o anda mesajı görmeseniz bile otomatik sistem müşterilerinizin iletişim bilgilerini bırakmanızı ve hatta ürününüzü satmanızı sağlayacaktır.

Web sitenizi ya da alan adınızı satışa çıkırın.

 Yeni bir fikriniz var ama yeterli sermayeniz yok mu? Sahip olduğunuz web sitesinin değeri yüksekse ya da kullanmadığınız alan adını isteyen bir alıcı varsa web sitenizi ya da alan adınızı satışa çıkararak oldukça yüksek bir kazanç elde edebilirsiniz.

Oturduğunuz yeri kiraya verin.

 Son yıllarda Airbnb gibi platformlar oldukça öne çıkmaya başladı. Evde olmadığınız ya da tatile çıkacağınız zamanlarda para kazanmanın bir yolu da oturduğunuz yeri geçici süreliğine kiraya vermektedir. Evinizin yanı sıra depo ya da ofis gibi alanları da kiraya verebilirsiniz.