Tazedirekt Geri Dönüyor

373

Yaklaşık 1,5 sene önce kapandığını duyuran ve organik ürünler satmasıyla bilinen Tazedirekt geçtiğimiz günlerde tekrar geri döneceğini açıkladı. Kapandıktan sonra sahip olduğu varlıklarını Migros Grubu’na satılmış olan Tazedirekt, sosyal medya hesaplarından müşterilerine bu haberi verdi.

Geri dönüşleriyle ilgili haberi de web siteleri üzerinden şu şekilde verdiler:

“2014 yılında bir hayalden yola çıkarak kurulan Tazedirekt’in bugün sizlere tekrar açılacağının haberini vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Özlediğiniz ve keyifle tüketeceğiniz lezzetler ile sizi tekrar buluşturacağımız için çok heyecanlıyız.

Sizler de bizim heyecanımızı paylaşıp kaldığımız yerden beraber yürümek isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak yenilenen Tazedirekt’e üye olabilirsiniz. Sizi de aramızda görmekten çok mutlu oluruz! Tazedirekt’in ilk etapta sadece İstanbul içi hizmet vereceğini, dönem içerisinde gelecek taleplerin özenle değerlendirileceğini belirtmek isteriz.

Sizlere daha iyi bir Tazedirekt deneyimi sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

21 Mart Salı günü görüşmek üzere..”

Geçtiğimiz günlerde kendi web siteleri üzerinden yukarıdaki haberi yayınlamasının sebebi ise Migros tarafından düzenlenecek yeni kullanıcı sözleşmeleri. Bu sebeple eğer siz de daha önce Tazedirekt’e üye olduysanız tekrar üye olmanızda fayda var.

Hatırlarsanız Tazedirekt Hasan Aslanoba’nın kurduğu ve organik ürünlerin satıldığı bir web sitesiydi. Türkiye’nin en öne çıkan girişimci ve aynı zamanda melek yatırımcılarından biri olan Hasan Aslanoba, Tazedirekt için 2 adet çiftlik kurup alanında faaliyet göstermesini sağlamıştı. 1963 doğumlu iş adamı Hasan Aslanoba, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Özellikle Türkiye pazarına odaklanan girişimler ile ilgilenen Aslanoba, Tazedirekt’in yanı sıra daha önce İncir.com, Hemenkiralik.com, BiTaksi, Tasit.com, Buldumbuldum.com, Dugun.com ve MailMag gibi pek çok girişim ve bünyeye yatırım yaptı.

Son dönemde sağlıklı yemek ve gıda alanında öne çıkan girişimlerden biri olan ancak daha sonra verdiği üzücü haber ile faaliyetine son vermiş olan Tazedirekt’in geri dönüş haberi sektördeki ilgili müşterileri ve takipçilerini tekrar mutlu etmişe benziyor. Organik ürün anlayışına bambaşka ve bir o kadar da özel bir anlam katan Tazedirekt’in yeniden açılmasıyla eski formuna geri döneceği umut ediliyor.