Kazanç Getirecek İş Fikri Bulmak

İş kurmayı mı planlıyorsunuz? Ya da mevcut olan işinizi daha iyi ve kazançlı bir hale mi getirmek istiyorsanız? Harika bir iş fikrine mi ihtiyacınız var? Bu tür sorulara cevap bulmak için belli bir zaman ayırıp odaklanmanız gerekebilir.

Bir iş fikri bulduktan sonra onu test edip hayata geçirip geçiremeyeceğinizi görmek girişimciliğin en zor kısımlarından biridir. Ancak endişelenmemelisiniz: eğer gerçekten sağlam bir iş fikriniz varsa gerisi kolaylıkla gelecektir. Çoğu girişimci ya da girişimci adayı kafalarındaki iş fikrini geliştirmede tereddüt edebilir ya da o fikrin yeterli olmadığı endişesine kapılabilir. Bunların sebepleri arasında başarıya erişememe korkusu, kendine güvensizlik gibi konular olabilir ya da kafanızda birden fazla iş fikri varsa hangisinin uzun vadede kazanç getireceğinden emin olmayabilirsiniz. Bu noktada kendinize şunu sormalısınız; “Hangi iş fikrine enerjimi ve zamanımı ayırmalıyım?” “Hangi iş fikri hayata geçirmeye değer?”.

Bu aşamada ilk önce hatırlamanız gereken esas milyonlarca liralık bir fikre sahip olmak zorunda olmamanızdır: başta biraz daha küçük düşünüp devamında geliştirerek devam ederseniz daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bütün servis ve ürünler bir problemi çözmeye odaklanır, sizin de yapmanız gereken iş fikrinizi bir probleme çözüm getirecek hale sokmak: eğer bir girişimci olduğunuzu düşünüyorsanız yapmanız gerekenlerden biri dünyayı değiştirecek bir fikir geliştirmek ve fırsatları yakalamaktır.

Hızlı bir şekilde yaratıcı ve kazanç getirecek bir fikir geliştirmek istiyorsanız çevrenize bakmakla başlayın. İnsanlar en çok nelerle uğraşıyor? Nelerle ilgileniyorlar? Hobileri neler? Günlük hayatta göze çarpmayan küçük detayların önemini yaptığınız gözlemlerle farkettikçe ufkunuz açılacak ve daha sıkı çalışmaya başlayacaksınız. Pek çok girişim yukarıda da bahsettiğimiz gibi toplumun problemlerini çözmeye odaklı iş planları ile gündeme gelmektedir.

Toplumun ihtiyacına yönelik sorunlara çözüm getiren bir girişim kurup bu sorunu çözmeye yönelik bir iş modeli ile pazara kendinizi tanıttığınızda iş fikriniz size kazanç getirecektir. Şu anda sektörde mevcut olarak faaliyet gösteren pek çok girişim bu şekilde istedikleri yere gelmiştir. Siz de kendinize güvenip, iş fikrinize güvenip, istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.