Web Sitenizden Kazancı Arttırmak İçin 7 Öneri

580

Web siteleri pek çok amaçla kuruluyor; içerik üretmek, daha çok kullanıcıya ulaşmak… Ancak bunlar arasında en önemlisi kazanç arttırma üzerinedir. Bağış odaklı oluşum siteleri bile web sitelerinden elde edikleri kazanç ile amaçlarına ulaşabiliyor. Web sitenizden kazanç elde etmek için başarılı bir tasarım ve iyi bir teklif sunmak çoğu zaman hedeflenen kazanca ulaşmak için yeterli olmayabiliyor. Yapılan araştırmalara göre sitenizi ziyaret edenlerin çoğu satın alım sürecini gerçekleştirmeye hazır olmuyor. Ziyaretçilerinizi satın almaya yönlendirmek ve web sitenizin trafiğini arttırmak için neler yapabilirsiniz?

1. Ürününüzün tam olarak ne yarar sağladığını anlatın.

Uzmanlar ürünü direkt öne sürmekten ziyade ürünün ne tür yararlar sağladığını açıklamanın kullanıcılar üzerinde psikolojik olarak daha güçlü olduğunu belirtiyor. Ürününüzün yararlarını açıklamak onlara daha doğal bir şekilde yaklaşmanızı da sağlar.

2. Ürününüzün nasıl kullanılacağını gösterin.

Tekrar aynı konuya farklı bir açıdan bakmak gerekirse, ürünü direkt olarak tanıtmaktan kaçınıp ürününüzün günlük hayatta nasıl kullanılacağını göstermeniz oldukça faydalı olacaktır. Ürünün kullanımı hakkında gerekli açıklamaları basit ve sade adımlarla yapmalısınız.

3. Müşterilerinize daha açık mesajlarla yaklaşın.

Eğer ürününüz ile alakalı mesajı hedef kitlenize doğru bir şekilde yansıtmayı planlıyorsanız mesajınızı güçlü bir etki yaratacak şekilde hazırlamalısınız. Bu noktada hedef kitleyi de doğru bir şekilde belirlemek gerekiyor.

 

4. Ürününüzü görselleştirin.

Ürünün yararlarını ve nasıl kullanıldığını sadece kelimelere dökmek bir noktadan sonra yeterli olmayabilir. Bildiğiniz gibi artık çok daha görsel odaklı bir dünya içerisinde yaşıyoruz. Bu sebeple ürünü görselleştirip tasarladığınız görsel içinde bu diğer ayrıntıların da öne çıktığından emin olun.

5. İletişim seçenekleri sunun.

Müşterileriniz size kolayca ulaşamazsa, sizi tercih etmeyi bırakabilir ve başka alternatifler aramaya koyulabilir. Böyle bir ihtimalden kaçınmak için iletişim seçeneklerinizi olabildiğince çoğaltmayı deneyin; landing page, telefon numarası ve daha pek çok ayrıntıyı web siteniz içerisinde bulundurun.

6. Ziyaretçilerinize değeri olan bir ürün sunun.

Ürününüzün öyle bir değeri olmalı ki, müşteriniz ya da kullanıcı siteye her geldiğinde ürünün bir başka yönünü keşfedebiliyor olsun. Ürününüz çok sade bile olsa yaratacağınız değer ona bambaşka bir hava katacaktır.

7. Garanti konusunda müşterilerinizin içini rahat tutun.

Pek çok kullanıcı internet üzerinden alışveriş yapmaya çekindiği için alışveriş sürecinden uzak duruyor. Tereddüt eden kullanıcılar için garanti ve iade süreci gibi konuları bütün detayları ile web sitenizde belirtirseniz onların endişelerini gidermeye yardımcı olabilirsiniz.