Danimarka Yapay Zeka ile Yönetiliyor!

Danimarka’da yapay zeka ile yönetilen siyasi parti, siyaset tarihine girecek gibi görünüyor. “Sentetik Parti” bünyesinde çalışmalarına başlayan parti lideri Lars adındaki sohbet robotu, partinin vaatlerini de açıkladı.

İngiltere merkezli bir ajans olan Mind Future tarafından geliştirilen Lars sohbet robotu, birçok detaylı veriye sahip. 1970 yılından günümüze dek gelişen Danimarka siyaseti ve Danimarka’daki partilerin içeriği hakkında eğitim alan Lars, halka çok daha özgürlükçü bir yönetim vadediyor.

Danimarka’da yapay zeka ile yönetilen siyasi parti bünyesinde parti başkanı olarak görev alan Lars, halkı doğrudan dinleyecek. Reel siyasi partilerin aksine Sentetik Parti’nin lideri, gerçek anlamıyla vatandaşlarla sohbet edecek!

Sentetik Parti Lideri Yapay Zeka Lars

Sentetik Parti(Det Syntetiske Parti) lideri yapay zeka Lars, birçok açıdan ilerici ve modern düşüncelere sahip. Danimarka’da daha çok sol eğilimli olduğu yorumlanan yapay zeka Lars, özellikle; insan hakları, eşitlik, adalet, işsizlik gibi sorunlara karşı oldukça etkili çözümler üretti. Lars, ABD menşeili bir basın kuruluşuna verdiği röportajda herkesin eşit olması gerektiğine vurgu yaparak eşitliğe inandığını belirtti.

Lider Lars’ın Seçim Vaatleri

Parti lideri Lars’ın seçim vaatleri ise Danimarka vatandaşlarını fazlasıyla memnun etti. Eşit, adil ve özgür bir dünyaya inanan Lars, Danimarka’da yaşanan sorunlara bulduğu çözümlerle de dikkat çekti. Bununla birlikte Lars’ın Danimarka’da seçimlere girip giremeyeceğine ilişkin tartışmalar da aynı oranda devam ediyor.

Siyasi parti lideri yapay zeka Lars’ın seçim vaatleri arasında en dikkat çekenleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • İşsizlere dört yıl boyunca günde 8 saat çalışacakları iş bulunacak.
  • İşsizlik maaşı üst limiti artırılacak.
  • Aylık 225 saat çalışma kuralı kaldırılacak.
  • Tüm Danimarka yurttaşlarına aylık 225 bin kron yardım yapılacak.
  • Eğitim yaşamına devam eden öğrencilere asgari ücret tutarında yardım yapılacak.

Yapay zeka Lars’ın seçim vaatleri, Danimarka’da bazı çevreler tarafından abartılı bulunsa da Lars’ın vaatleri ilgi toplamayı başardı.