Gmail İmzası Nedir? Gmail İmzası Nasıl Oluşturulur?

“Gmail kullanıcı imzası nasıl oluşturulur veya neden Gmail imzası kullanımı önemlidir?” gibi sorulara yanıt arıyor olabilirsiniz. En pratik yöntemle sizler de Gmail imzası oluşturabilirsiniz.

Dünyanın en yaygın haberleşme araçlarından biri olan e-posta kullanımı amacına yönelik olarak, çalışanların bazen tüm gününü alabiliyor. Gmail imzası da gün içerisinde yaşanabilecek karışıklıkları en aza indirmek ve gönderilen-alınan e-postaların kime ait olduğunu belirten bir metin olarak uzun e-posta kullanıcılarının kullandığı bir yöntem olarak biliniyor.

Özellikle kurumsallık göstergelerinden biri olan Gmail imzası kullanımı, marka değeri ve kurumsal kimlik açısından da büyük bir öneme sahip. Kurumsal şirketlerin haricinde, pek çok kurum ve kuruluş da bu uygulamayı kullanıyor. Ayrıca bireysel olarak kendi e-postalarınız için de Gmail imzası hazırlayabilirsiniz.

Kişiselleştirilen bu uygulamada, isminiz, çalıştığınız birim, telefon numaranız, mail adresiniz, firma ya da bulunduğunuz kurumun adı ve meslek tanımınız yer alabilir. E-posta imzanızdaki tüm bilgiler size özel görselleştirilebilen birere metinden oluşuyor. E-posta imzanızı kendiniz farklı şekillerde tasarlayabilirsiniz. İster elle atılmış kendi imzanızın görseli isterseniz de kartvizit gibi hazırlayabileceğiniz bir görselle e-postalarınızın size ait olduğunu belirtebilirsiniz.

Gmail Kullanıcı İmzası Nedir?

Çalışma hayatında olan pek çok kişinin yeni tanıştığı insanlara kartvizitini uzatması, bir güven ortamı yaratılmasını sağlar. Dijitalleşen iş hayatında da bu durum e-posta imzası için aynı önemi taşıyor. E-posta imzanız sizin ve diğer kullanıcıların birere dijital tanıtım kartı ya da kartviziti gibidir.

Gmail kullanıcı imzası gönderdiğiniz postaların en altında yer alır ve dijital kartvizit görevi görür. Bir kez Gmail kullanıcı imzası oluşturduktan sonra her maile imza eklemenize gerek kalmaz, imzanız otomatik olarak eklenecektir.

Gmail Kullanıcı İmzası Nasıl Oluşturulur?

Gmail kullanıcı imzası oluşturma aşamalarının tamamı aşağıdaki maddelerde yer alıyor. Dilerseniz şahsi imzanızı ya da herhangi bir görseli posta sayfanızın en alt bölümüne otomatik bir eklenti yolu ile ekleyebilirsiniz. Her mail attığınızda da tekrar imza tasarlamak noktasında yorulmak gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Gmail adresinden atılacak e-postalar için aşağıdaki maddeleri uygulayarak, kullanıcı imzası kolaylıkla uygulanabiliyor.

  • Gmail’inizi açın.
  • Sayfanın sağ üst kısmında bulunan “ayarları” seçerek, tüm ayarlar bölümünü tıklayın.
  • Tüm ayarlar alanındaki ölçeği “imza” bölümünü görene dek indirin.
  • İmza bölümünü seçtikten sonra, ilgili bölüme istediğiniz bilgileri yazabilir, istediğiniz yazı stilini kullanabilir ya da resim ekleyebilirsiniz.
  • Son aşamada tasarladığınız imzanızı sayfanın sol alt kısmında yer alan “değişiklikleri kaydet”i tıklayarak kaydedin.
  • Bu sayede hazırladığınız imza tasarımını artık tüm maillerinizde kullanabilirsiniz.

İmza tasarımı yaparken en fazla 10000 karakter kullanılabiliyor. E-postalarınızı sınıflandırarak, farklı imza stillerini kullanabilirsiniz. İş, özel hayatınız ya da farklı amaçlarla kullanmak istediğiniz Gmail kullanıcı imzalarınızı, amacınıza göre düzenleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kimler Gmail Kullanıcı İmzası Oluşturmalı?

Gmail kullanıcı imzası çok yaygın bir şekilde pek çok alanda kullanılıyor. Özel sektörde, okullarda, eğitim merkezlerinde, ajanslarda, alt üst ilişkisi olan tüm kurum ve kuruluşlarda ya da bireysel kullanıcılar tarafından posta gönderirken dijital kimlik niteliği gören Gmail kullanıcı imzaları kullanılıyor.

Gmail kullanıcı imzası oluşturmak için sıfırdan bir tasarım yapabilirsiniz. Ancak yalnızca tasarım yaparak değil, hazır şablonlar arasından seçerek de Gmail kullanıcı imzası oluşturabilir, maillerinizde dijital kimlik olarak kullanabilirsiniz. Bu kullanım maillerinize kurumsal bir hava katarak, kendinizi ve mesleğinizi karşı tarafa tanıtmanızı sağlar. Dolayısı ile resmi ya da resmi olmayan farklı alanlarda Gmail kullanıcı imzası kullanılması oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.