Hotmail (Outlook) Hesabı Nasıl Oluşturulur?

18

Microsoft’a bağlı bir e-posta uygulaması olan Hotmail hesabı oluşturmak için öncelikle account.microsoft.com adresine gitmeniz gerekir. Bu adreste yer alan “oturum aç” seçeneğine tıkladıktan sonra “bir tane oluştur” sekmesine gelin.

Yeni bir Hotmail hesabı oluşturmak için şu aşamaları gerçekleştirmeniz gerekir:

  1. Adı ve soyadı kısmına gerçek bilgilerinizi girin.
  2. Kullanıcı adı bölümüne istediğiniz bir ismi girebilirsiniz. Ancak daha önce kullanılmış bir isim girdiyseniz, değiştirmeniz istenecektir.
  3. Kullanıcı adı, mail gönderirken “@hotmail” yazısının önüne gelecek kısmı oluşturur.
  4. Daha sonra parola kısmında en az 8 karakterden oluşan güçlü bir şifre oluşturun.
  5. Parolanızı tekrar girerek güvenlik aşamasını geçin.
  6. Ülke, doğum tarihi bilgileri, cinsiyet bilgileri ve gerekli diğer kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde istenilen yerlere yazın.
  7. Telefon numaranızı girerek kayıt işlemlerini tamamlayın.

Son olarak ekranda görünen güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra Microsoft promosyonlarıyla ilgili bilgi isteyip istemediğinizi seçmeniz beklenir. Hesabınızı oluşturduktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, e-posta işlemlerinizi düzenleyebilir, hesabınıza yeni kişiler ekleyebilirsiniz.

Hotmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Hotmail hesabı oluşturmak için bilgisayar üzerinden gerçekleştirmeniz gereken aşamaları yukarıda belirttik. Bir diğer Hotmail hesabı oluşturma yöntemi ise telefonunuza ya da bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz Outlook uygulamasıdır.

Bilgisayarınız üzerinden Microsoft sitesine giderek, “Outlook indir” seçeneği ile uygulamayı indirebilirsiniz. Bunun dışında iPhone telefonlar için AppStore, Android telefonlar için Play Store uygulamalarına girerek Outlook uygulamasını indirebilir, e-postalarınıza hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra istenen kişisel bilgilerinizi girerek ve kendinize özel bir kullanıcı adı belirleyerek hesap açabilir, açtığınız hesap ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Outlook uygulaması ile tek bir tıkla e-postalarınıza ulaşabilir, gelen mailler hakkında bildirim alabilirsiniz.

Hotmail Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

Hotmail hesabına giriş yapmak için öncelikle bir Hotmail hesabı oluşturmanız gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sonra, dilerseniz internet tarayıcısı üzerinden outlook.live.com adresine giderek, kullanıcı adı ve şifrenizle maillerinize ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Outlook uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmiş iseniz uygulamaya girerek daha hızlı ve etkin şekilde maillerinize ulaşabilirsiniz.

Hotmail Hesabına Nasıl İmza Eklenir?

Hotmail hesabınız için bir veya daha fazla kişiselleştirilmiş imza oluşturabilirsiniz. İmzanız metin, resim, logo veya el yazısı gibi farklı görüntülerden oluşabilir. İmza oluşturmak için Outlook hesabınızda yeni bir e-posta iletisi açın. İleti menüsünde yer alan “imzalar” seçeneğini tıklayın. “İmza seç” altında bulunan “yeni”  öğesini tıklayarak yeni imza iletişim kutusuna imza için bir ad yazın. “İmzayı düzenle” seçeneğine gelerek imzanızı çeşitli biçimlendirmelerden de yararlanarak oluşturun. İmzanızı kopyalayıp “düzenle” kutusuna yapıştırın. Yeni imzanızı kaydetmek ve iletinize dönmek için “Tamam” seçeneğini tıklayın. İlk iletinizde kendiniz eklediğiniz imzanızı diğer iletilerinize Outlook otomatik olarak ekleyecektir.

Business Hesabı Nasıl Açılır?

Microsoft 365’teki iş hesabınızı kullanarak Outlook’ta oturum açmak için outlook.com adresine giderek hesabınıza ait e-posta adresi ve parolayı girin. “Oturum aç” seçeneği ile hesabınızı açın.

Outlook şirket maili kurmak için Office 365 uygulama sistemi kullanılır. Outlook’u açtıktan sonra “Dosya” menüsüne gelin. Daha sonra e-mail hesabı yapılandırmak için “Hesap Ekle / Add Account” seçeneğine tıklayın. Burada ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini kullanarak ilerleyin. Bu aşamada yapılandırdığınız e-mail hesabı için servis seçmeniz gerekir. POP veya IMAP seçeneklerinden birini tercih ederek ilerleyin. Gerekli bilgileri girin ve açılan pencereden “Giden Sunucusu” sekmesinden “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın. Son aşamada “tamamlandı” bilgisine ulaştığınızda kurulumu bitirmiş olacaksınız.