Instagramda Gönderide Birden Fazla Fotoğraf Paylaşılacak

Instagram kendini geliştirmeye devam ediyor, Instagram Stories, canlı yayın ve Snapchat benzeri mesajlaşma özelliklerinin ortaya çıkmasını takiben sırada çoklu fotoğraf özelliğine sahip Instagram paylaşımları var. Çok yakında herkes için mevcut olacak bu yeni özellik şimdiden merak konusu olmaya başladı. Şu anda sadece konusunda uzman reklamcıların tek bir gönderide birkaç fotoğraf paylaşabildiğini düşünürsek herkes kullanmaya başladığında neler olacak neler! Instagram’ın Android model cihazlar için yayınladığı son beta sürümünde aynı özelliğin yaklaşık 600 milyon kullanıcıya eriştiği söyleniyor. Instagram’ın yeni özelliği de çoğunlukla bu cihazlarda görüldükten sonra farkedildi.

Her gelen yeni özellikle sosyal medya uzmanları ve reklamcılara yeni pazarlama kapıları açılıyor ve çoklu fotoğraf özelliğiyle de yine uzmanların yaratıcıklarını konuşturacakları kesin olarak görülüyor. Ayrıca Instagram bu yeni özelliği bütün dünyaya tanıttığında uygulamanın dinamiklerinde büyük bir değişiklik olacağı belirtiliyor. Çoğu kişi yeni özelliğin gelişine bir hayli sevinse de bazıları bunun aksine daha da kötü etki edebileceğini düşünmekte; bunun sebebi ise kullanıcılar tek bir fotoğraf üstüne anlam katıp onu öne çıkarırken çoklu fotoğraflarda her fotoğrafa gereken önem verilemeyeceğinden endişe de ediliyor.

Telefonunuzda bulunan fotoğraf galerisinden istediğiniz bir fotoğrafı beğenip direkt ona kısa basmak yerine bu özellikten faydalanmak için uzunca basıyorsunuz. Uygulama sizi yönlendirerek en fazla 10 fotoğraf ya da video seçmenize yardımcı oluyor. Hepsine aynı filtreyi uygulayabilir ya da hepsini tek bir galeride paylaşmadan önce ayrı ayrı filtreler de uygulayabilirsiniz. Tipik bir albümde olduğu gibi sizi takip eden kullanıcılar ya da diğerleri fotoğrafları ayrı ayrı da beğenebiliyor olacak. Şu anda bazı telefonlarda bu özellik aktif olmuş olsa da bazı hatalar ortaya çıkıyor ancak zamanla düzeleceğine inanıyoruz.

Yeni özelliğin herkese ne zaman açılacağını tam olarak bilinmese de haber kulaktan kulağa hızla yayıldığı için kullanıcılar arasındaki merak ve heyecan gittikçe artıyor. Mevcut olan gelişmelere bakarsak Instagram zamanla sosyal medya platformları arasında Facebook’un bile yerini alabilir, siz ne dersiniz?