Metaverse Coin Nedir? Ne Zaman Çıktı?

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız “metaverse” geçtiğimiz günlerde Facebook ve Microsoft firmalarından gelen açıklamalar ile popülerliği oldukça yükseldi. Facebook adını “Meta” olarak değiştirdi ve metaverse projeleri için yüksek miktarda kaynak ayırdı. Aynı şekilde teknoloji devi olan Microsoft da bu sanal dünya için gelecek planlarını açıkladı.

Artan kripto para kullanımı ve metaverse kavramının her geçen gün hayatımıza biraz daha fazla girmesiyle, bireylerin zihninde tek bir soru oluştu: Metaverse Coin Nedir? Ne zaman çıktı? Tüm bu sorularınıza ilişkin cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Metaverse Coin Nedir?

Metaverse, sanal evreni ifade eden bir kavramdır. Uzun vadede internet kullanımının tamamen bu evrene entegre edilmesi hedefleniyor. Kullanıcılar VR gözlükleriyle bu evrene bağlanarak gündelik yaşamda yaptıkları her şeyi yapma fırsatına erişebilecekler.

Metaverse Coin’ler tam da bu noktada devreye giriyor. Bir proje Coin’leri olan bu kripto paralar metaverse’te alışveriş yaparken, konsere giderken ve oyun oynarken kullanılabilecek.

Günümüz kripto para borsalarında yüzlerce işlem gören Metaverse Coin’ler mevcut. Bunların hepsini belirtmek mümkün olmasa da en büyük hacme sahip 7 Metaverse Coin’i şu şekilde belirtmek mümkün:

  • Axie Infinity
  • Enjin Coin
  • Wemix
  • Radio Caca
  • Sushi Swap
  • Satar Atlas
  • Uield Guid Games

Metaverse Coin’ler Ne Zaman Çıktı?

Metaverse Coin’lerin ne olduğu kadar ne zaman çıktığı konusu da hayli merak edilen bir durum. Aslında bu konuda net bir tarih verilmesi mümkün değildir. Çünkü metaverse kavramının çıktığı günden bu yana meta projesine bağlı olarak Coin’ler piyasaya sürülüyor.

Gelecekte bu Coin’lerin şu an kullandığımız paraların yerini alacağı ön görülmekte. Bu da haliyle Metaverse Coin’lere olan ilginin artmasına sebep oluyor.