Microsoft 365 Nasıl Ücretsiz İndirilir ve Kullanılır?

Microsoft 365 çözümleri, bireysel ve ticari ihtiyaçların giderilmesinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olarak öne çıkıyor. Kurulduğu 1989 senesinden bu yana dijital dünyada yaptığı yenilikler ile gerek gündelik yaşam gerekse ticari faaliyetler olsun hemen her alanda vazgeçilmez bir unsur haline geldi.

Fakat Microsoft 365 çözümlerine olan talebin hayli yüksek miktarlara ulaşması, beraberinde bu ürüne ulaşma bedelinin de artmasına sebep oldu. Günümüzde Microsoft uygulamalarını kullanabilmek için bir üyeliğe sahip olmak gerekiyor. Bu üyeliğe ise yıllık olarak belirlenen bir ücretin ödenmesi halinde sahip olunabiliyor.

Microsoft 365, yani diğer bilinen adıyla “Microsoft Office” uygulamalarının kullanım maliyetinin yüksek olmasının belki de en büyük sebebi ülkemizde yaşanan yüksek döviz hareketleridir. Aslında dünya genelindeki ücret ortalamasına bakıldığında oldukça makul bir fiyata sahip olan Microsoft 365’in gelgelelim Türk lirasının dövizlere karşı değer kaybetmesi sebebiyle maliyeti artmıştır.

Microsoft 365’in fiyat sorunsalı sebebiyle kullanıcılar birtakım farklı yöntemlere başvurmak durumunda kaldı. Bunlardan en bilineni olan “Microsoft 365 ücretsiz kullanma” konusu her gün binlerce kişi tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. Peki Microsoft 365 nasıl ücretsiz indirilir? Ücretsiz Microsoft 365 nasıl kullanılır?

Microsoft 365 Ne İşe Yarar?

Microsoft 365 bireysel, kamu ve ticari potansiyeldeki müşterilerinin sunum, raporlama, belgeleme, analiz, arşivleme, listeleme ve daha onlarcası gibi taleplerine çözümler sunan, bu çözümleri bünyesinde bulunan birçok farklı yapıdaki programlar ile halleden sistemler bütünüdür. Microsoft Office ismi ile kurulan ve geçtiğimiz günlerde Microsoft 365 olarak adını güncelleyen bu yapı, günümüzde birey ve kurumların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Diğer yandan Microsoft 365, bulut tabanlı bir veri sistemine sahip olmasıyla kullanıcılarının tüm dijital belgelerine her yerden ulaşabilme imkânı sağlar. Bu sayede bireyler diledikleri yerde çalışma yaparak işlerinde sürdürülebilirlik düzeyine erişir. Özellikle son dönemde kullanıma sunduğu mobil uyumlu programları ile kullanıcılar tarafından daha da işlevsel bir hale geldi.

Microsoft 365 Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Microsoft firması, 365 sistemini indirenler için başlangıçta 1 aylık bir deneme süreci tanımlar. Bu 1 aylık zaman zarfında bireyler tüm programlara sınırsız erişim hakkı kazanır. Ancak deneme süresinin bitiminin ardından kullanıcılar Microsoft 365 uygulamalarına olan erişimleri kaldırılır ve programların tüm özellikleri kapatılır. Peki bu durumda yapılması gereken nedir?

Microsoft 365’in 1 aylık deneme sürümünü kullananlar daha sonrasında bu uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorlarsa, Microsoft’un web sürümünü tercih edebilirler. Microsoft’un web sürümünde tüm uygulamaların kullanımı ücretsiz. Web üzerinden uygulamalara ulaşmak içinse tek yapılması gereken bir Microsoft hesabı oluşturmaktır.

Hangi Microsoft Uygulamaları Var?

Microsoft 365 çözümlerinin dünya genelinde bu derece bir kullanım popülasyonuna erişmesinin sebebi, bünyesinde bulundurduğu ihtiyaca cevap veren uygulamalara sahip olmasıdır. Bu sayede bireyler tek bir sistem üzerinden tüm uygulamalara erişebilir, farklı ihtiyaçlarını tek bir çatı altında halledebilir.

Microsoft 365’te bulunan uygulamalar ise şunlardır:

  • Word
  • Excel
  • PowerPoint
  • OneNote
  • Outlook
  • OneDrive

Daha birçok Microsoft 365 uygulaması mevcuttur. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirdiğiniz takdirde tüm bu uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft 365’in Avantajların Nelerdir?

Microsoft 365, kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunan bir sistemdir. Öncelikle bu uygulamalar kullanılarak istenilen her yerde özel belgelere erişme imkânı sağlanır. Bu sayede bireyler işlerinin kesintiye uğramasını engeller. Diğer yandan ise mobil cihazlar ile uyumlu sürümleri de mevcuttur. Artık bireyler bilgisayarların yanında tablet ve telefonlarından da Microsoft 365 kullanma imkanına sahiptir.