Paraşüt Ve Akbank İş Birliği Kobilere Yeni Bir Dijital Yol Açıyor

863

Son yıllarda KOBİ ve KOBİ’lerin yürüttüğü işlerine fayda sağlayan pek çok girişimin ortaya çıkması sektörün lider şirketlerinin de dikkatini çekmeye başladı. Bunlardan biri olan Paraşüt ve Akbank iş birliği de KOBİ’lere oldukça fayda sağlayacağa benziyor.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Akbank’ın Paraşüt ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında sunulan ön muhasebe programı çözümü, KOBİ müşterilerinin dijital dünyaya adım atmalarını sağlıyor. Dijitalleştirmenin yanı sıra KOBİ’lerin işlerinin daha sağlıklı bir şekilde yürümesine de yardımcı oluyor.

Bir FinTech girişimi olarak bilinen Paraşüt, web tabanlı fatura ve tahsilat yönetimi konusunda son teknolojik gelişmelere uyum sağlayan bir girişimdir. Özellikle KOBİ’ler için oldukça faydalı olan Paraşüt, faaliyet göstermeye başladığından beri pek çok yatırım ve ödüle layık görülmüştür. Her aldığı yatırım ile daha da büyüyüp gelişen Paraşüt şimdi de Akbank ile gerçekleştirdiği proje ile çok daha popüler hale gelmeye başardı.

Bu iş birliği kapsamında projeden yararlanan ilgili işletmeler hemen hemen bütün finansal işlemlerini bu sistem üzerinden yürütebiliyor olacak. İşletmeler rahatça fatura kesebilecek, ödemelerini takip edebilecek ve daha pek çok işlemlerini gerçekleştirebiliyor olacak. Akbank ile olan entegrasyonu sayesinde de Akbank aracılığıyla yaptıkları işlemleri takip edip diğer ilgili operasyonlarını da yürütebiliyor olacak. Bunun yanı sıra ödemelerini gerçekleştirip verilerini işleyebiliyor olacak. Kısacası bu iş birliği sayesinde bütün işlemler hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilecek!

Akbank ve Paraşüt iş birliği kapsamında müşteriler elle veri girme derdinden kurtulup giderlerinin ödemelerini Paraşüt üzerinden yapabiliyor. Tek yapmaları gereken Paraşüt üzerinden ödenmesi gereken gider ya da faturaları seçip Akbank Direkt üzerinden tek tuş ile ödemek! Gerçekleştirilen iş birliği hesap bilgilerini her daim güncel tutarak kullanıcının hesap bakiyesi ve diğer bilgileri de güncel olarak görüntüleyebilmesini ve hesap hareketlerini otomatik bir şekilde muhasebe sistemine yerleştirmeyi de sağlıyor.

Entegrasyon sonrası sunulan bir diğer olanak ise oldukça dikkat çekiyor: Paraşüt üyeliği satın almış ve bankacılık işlemlerini Akbank üzerinden gerçekleştiren KOBİ müşterilerine 3 ay boyunca EFT/Havale işlemleri ve Paraşüt üyeliği ücretsiz.