Dijital Reklam Ajansları Nedir?

Basit bir ifadeyle, Dijital Ajans, dijital çağda pazarlamanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için yeni teknolojileri kullanan, yenilikleri takip edip uygulayan reklam ajansıdır.

Dijital Ajanslar, grafik tasarım ve metin yazarlığını yeni teknoloji ve modern pazarlama teknikleriyle bir araya getiriyor. Sonuç, çok hızlı değişen bir ortamda sorunlar çözülüyor ve çözüm bulmak için oldukça yaratıcı digital kampanyalar ortaya çıkıyor.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Ana Hizmetleri Nelerdir?

Web sitesi tasarımı ve geliştirme, uygulamalar, sosyal medya pazarlaması, facebook, twitter, instagram, youtube, linkedin, tiktok, arama motoru pazarlaması (tıklama başına ödeme, yeniden hedefleme), arama motoru optimizasyonu(SEO), içerik oluşturma, programatik, digital out of home (DOOH), çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturma, çevrimiçi marka geliştirme ve yönetimi, medya kampanyaları, video, e-posta pazarlaması, mobil kampanyalar ve ROI değerlendirmeleri gibi birçok alanda digital ajanslar hizmet verirler.

Bir markayı dijital kanallar aracılığıyla başarılı bir şekilde yönlendirmek ve büyütmek için ortam ve sürecin derinlemesine anlaşılması gerekir ve hedeflerin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Başarılı markalar etkileşimden yararlanır ve doğru kitleleri hedeflerler. Buda reklam verene ve reklamı görene en optimal faydayı sağlar.

Dijital Reklam Ajansıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Dijital Ajanslar, yalnızca ilgilendiğiniz kitleyi hedefleyen uygun maliyetli çözümlerde uzmanlaşmıştır.

Dijital Reklam Ajansları, müşterilerine en optimal pazarlama faaliyetlerini sunarlar. Burada ki en büyük avantaj ölçülebilir, hesap verilebilir ve raporlana bilir olmasıdır. Performansı iyi gerçekleşen pazarlama faaliyetlerine daha fazla bütce aktara bilmeyi yada beklentiyi karşılamayan pazarlama faaliyetlerinin durdurulmasına olanak sağlar.

Dijital Ajanslar, her soruna ölçülebilir ve raporlana bilir çözümler sunar ve satış ve pazarlama, çevrimiçi alışveriş, abonelik hizmetleri, faturalama ve teslimat dahil olmak üzere tüm müşteri deneyimi için çözümler sunar. Müşterinin hedeflerine ulaşmak için stratejik düşünme, teknik altyapıyı hazırlama, doğru hedefleme ile kampanyalarını kurgularlar.

İşletmeniz İçin En İyi Dijital Pazarlama Ajansını Nasıl Seçersiniz?

Geleneksel ajansların çoğu dijital olmak için yeterli donanıma sahip değil, ancak çoğu müşterilerine dijital pazarlama da yaptıklarını söylüyor. Bazı geleneksel web geliştirme ajansları web sitesinin nasıl yapılacağını bilir, ancak arama, sosyal ve mobil gibi çok kanallı yaklaşımlarla ilgili dijital strateji ve pazarlama faaliyeti söz konusu olduğunda yeterli uzmanlığa sahip değillerdir.

Yanlış ajans size zaman, para ve en kötüsü büyüme fırsatlarını kaybetmenize neden olabilir. Kalifiye bir dijital ajans için ek kaynaklar ayırmak, paradan ve zamandan tasarruf etmek adına çok önemlidir.

Programatik Reklamcılık Nedir?

Dijital Açık Hava Reklamcılığı (DOOH)