En İyi Hosting Firmaları

29

Hosting, kişi veya kurumlara ait web sitesinin internet ortamında kesintisiz bir şekilde hizmet vermesini sağlayan uygulamadır. Hosting sayesinde web sitenize gün boyunca erişilebilirsiniz. Böylesi önemli bir uygulamanın kesintiye uğramasını istemiyorsanız hosting firmanızı iyi seçmelisiniz.

Hostinger

En iyi hosting firmaları arasında ilk sırada yer alan Hostinger, Türkiye ve dünyada oldukça sık kullanılmaktadır. Sitenin destek hattı da gün boyu müşterilerin sorunlarını çözmek için aktif durumdadır.

Bluehost

Bir diğer platform olan Bluehost sitesi, oldukça popüler bir hosting firmasıdır. İngilizce olarak hizmet sunan firma, 20 yıllık deneyimi ile piyasanın en iyi hosting siteleri arasında yer alır.

HostGator

Üst düzey hizmet veren hosting firmaları arasında yerini alan HostGator, Türkçe hizmet alabilmenizi de sağlar. Firma belirli zamanlarda kampanyalar yaparak uygun fiyatlı web hizmeti de sunmaktadır.

GreenGeeks

Doğa dostu olan GreenGeeks firması limitsiz disk alanı, aralıksız müşteri desteği, domainler ve bant genişliği gibi birçok avantaja sahiptir.

Bunların dışında Domain.com, DreamHost, InMotion ve Hostwinds gibi firmalar da iyi hosting firmaları arasında yer alır.

Türkiye’deki Hosting Firmaları

Bir internet sitesinin kurulumunda en önemli iki şey alan adı ve hosting firmasıdır. Özellikle de hosting firması seçerken en iyiye yönelmeniz gerekir. Bu yüzden tercihinizi belirlemeden yerli hosting firmalarına göz atabilirsiniz.

Alastyr

Yerli hosting firma denince ilk akla gelen Alastyr, müşterilerine birçok konuda hizmet verir. Web hosting, alan adı servisi, sunucu kiralama ve barındırma gibi hizmetlerinin yanı sıra müşterilerin sorunlarına hızlı cevap verme özelliği ile de tanınır.

Alastyr’nin farklı hosting paketleri bulunmaktadır. Aylık 0,46 dolardan başlayan paketler arasından oldukça uygun bir fiyata web sitenize göre tercih yapabilirsiniz.

Turhost

Türkiye’deki hosting firmaları arasında gösterilen Turhost, indirimli fiyatları ile oldukça ekonomiktir. Aldığınız hizmeti beğenmediğiniz durumda ücret iadesi de yapan firmanın yıllık masrafı 9,45 dolardır.

Vargonen

Vargonen olarak bilinen hosting firması 21 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Aylık başlangıç fiyatı 0,99 dolar olan bu firmanın sınırsız destek hattı 365 gün müşterilerine hizmet vermektedir.

Hostingall

Türkiye’de bir ilke imza atarak Avrupa’ya da hizmet götüren ve Londra’da ilk şubesini açan Hostingall firmasının aylık en uygun hosting ücreti 2,90 TL’dir.

Türkiye’de yer alan diğer önemli hosting firmaları şöyle sıralanır:

 • Farklı paketleri bulunmakla beraber en uygun fiyatı 69,90 TL olan Güzel Hosting,
 • Web hosting başlangıç fiyatı yıllık 29 TL olan MegaTR,
 • Başlangıç fiyatı 29 dolar olan DorukNet,
 • Web sitesine yeni başlayanlar için aylık ücreti 1,49 dolar olan Atak Domain,
 • En uygun fiyatı aylık 4,99 TL olan Cenuta,
 • Başlangıç fiyatı aylık 0,79 dolar olan Natro’dur.

Dünyadan Hosting Firmaları

Barındırma hizmeti anlamına da gelen hosting bir web sitesinin tüm doküman, resim ve içeriklerinin bir bilgisayarda tutulması olayıdır. Web site sakinleri için oldukça önemli olan barınma hizmeti, yerli ve yabancı hosting firmaları tarafından gerçekleştirilir.

 • Kullanımı kolay kontrol paneli, bir tıkla alan adı kurulumu, ağ güvenliği ve bir tıkla 150’den fazla doküman yükleyebilme özelliği sağlayan GoDaddy’nin başlangıç fiyatı ayda sadece 9,99 TL’dir.
 • Mükemmel çalışma süresi ve güvenilir müşteri hizmetleri ile WP Engine’nin başlangıç fiyatı aylık 25 dolardır.
 • SiteGround hosting firması müşterilerine birinci sınıf hizmet sunmanın yanı sıra kaya gibi sağlam güvenlik hizmeti inşa eder. SiteGround’un başlangıç fiyatı aylık 3,99 dolardır.
 • Web siteniz için en üst düzeyde çalışma süresi sunan AccuWeb hosting firmasının aylık en düşük fiyatı 3,09 dolardır. Bu fiyat içeriğin kapsamına göre artmaktadır.
 • 20 kat hızlı performans gösteren A2 hosting firmasının en düşük fiyatı 2,99 dolardır.
 • Dünyanın en iyi hosting şirketleri arasında gösterilen HostPapa firmasının aylık ücreti ise 3,95 dolardır.