En İyi 5 Müzik Dinleme Uygulaması

Teknolojik gelişme ile beraber müziğe erişim de oldukça kolay hale geldi. Hal böyle olunca da en iyi müzik dinleme programlarına olan rağbet arttı. Android, Mac, Apple veya Windows’a indirerek kullanabileceğiniz en iyi 5 müzik dinleme uygulaması ile kulaklarınızın pasını giderebilirsiniz.

Ruhunuz besleyecek ücretsiz müzik dinleme programları şu şekilde sıralanabilir:

1.    Spotify

Görsel tasarımı ile dikkat çeken Spotify uygulaması, en iyi ücretsiz müzik dinleme programları arasında yer alır. Kolay arayüzü sayesinde dilediğiniz müziğe hazır çalma listesinden veya doğrudan arama ile erişebileceğiniz bu uygulamayı ilk bir ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

Milyonlarca şarkıyı reklam aralarına takılmadan dinleyebileceğiniz Premium seçeneği ile ayda sadece 17,99 TL’ye kesintisiz müzik keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Uygun fiyatları ile göze çarpan Premium seçeneğinde öğrencilere özel 8,99 TL’ye varan kampanyalı fiyatlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Premium seçeneği sayesinde internet bağlantısı olmadan da çalıştırabileceğiniz Spotify uygulaması için tek yapmanız gereken çevrimdışı modu aktif hale getirmektir.

Zengin müzik arşivinin yanı sıra özel radyo yayınlarını da destekleyen Spotify uygulamasına her yerden erişebilirsiniz. Ses kalitesi en iyi müzik programları arasında yer alan Spotify, bulunduğunuz ortamı adeta bir konser alanına dönüştürüp müziğin keyfine sonuna kadar varmanızı sağlar.

2.    Youtube Music

Online müzik dinleme programları arasında yer alan Youtube Music, en yeni parçaları dinlemenize olanak sağlar. Sevdiğiniz sanatçıları Youtube Music uygulaması ile takip edebilir güncel parçalardan her an haberdar olabilirsiniz.

Youtube Music uygulaması 6,99 TL’lik öğrenci paketi ve 13,99 TL’lik bireysel paket ile dünyanın en popüler müzik dinleme programları arasında yer alır. Bilgisayarın yanı sıra telefonda müzik dinleme olanağı da sağlayan bu uygulamanın Premium seçeneği de bulunur.

Dilerseniz Premium versiyonunu tercih ederek şu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

  • En sevdiğiniz parçaları reklamsız izleyebilir,
  • Telefona şarkı indirebilir ve 30 gün boyunca telefonda depolayabilir,
  • Çevrimdışı müzik dinleme ile her yerden programa ulaşabilir,
  • Yurtdışında Youtube Music uygulaması olmayan bölgelerde bile Premium üyelere özel uygulamaya erişim imkânı sağlayabilirsiniz.

3.    SoundCloud

Müzik dinlemenin yanı sıra dinlediğiniz parçaları kendi sayfanızda paylaşmanızı da sağlayan SoundCloud ile takipçi kitlenizi artırabilirsiniz. Aynı zamanda kendi bestelerinizi de program aracılığı ile paylaşarak müzik dünyasına adım atabilirsiniz.

Müziksiz bir radyo programı olan podcast sayesinde sesinizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Dilerseniz amatör sanatçıları da takip ederek piyasadaki yeni müzisyenlere destek olabilirsiniz. Beğen butonu sayesinde sevdiğiniz parçalara hoş bir ifade bırakabilirsiniz.

En iyi müzik programları arasında yer alan SoundCloud’a erişmek için tek yapmanız gereken uygulamaya üye olmaktır. Ücretsiz üyelik imkânı sunan SoundCloud’un farklı özelliklerinden yaralanmak için aylık 8,25 Euro ödemeniz gerekir.

4.    Deezer

Gökkuşağını andıran renkli çarkı ile ruh halinize uygun müzik türünü dinlemenizi sağlayan Deezer, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen müzik programları arasında yer alıyor. Duygu durumunuza hitap eden Flow Moods çarkı sürekli kendini yenileyerek aynı parçaları tekrar tekrar dinlemenizi de engelliyor.

Kullanıcıların dinledikleri müzik parçalarını Facebook gibi platformlarda paylaşmasını da sağlayan Deezer, aylık 17,99TL’lik ücreti ile yeni nesil müzik programları arasında yer alıyor. Kullanıcılara bir ay boyunca ücretsiz erişim imkânı sunan Deezer, dilimin ucunda dediğiniz parçaları “sözlerle arama” özelliği ile hızlıca bularak işinizi de kolaylaştırma özelliğine sahip.

5.    Fizy

Yabancı rakiplerinden sıyrılıp kendine müzik dünyasında önemli bir yer edinen Fizy, en iyi Türk müzik uygulamaları arasında yer alıyor. Fizy sayesinde yerli ve yabancı parçaları dinleyebileceğiniz gibi en sevdiğiniz sanatçıların canlı performansına da bir ay boyunca ücretsiz erişebilirsiniz.

Dilerseniz aylık 13,99 TL’ye Premium, 8,99 TL’ye öğrenci ve 26,99 TL’ye aile paketlerinden de satın alabilir böylece Fizy uygulamasının reklamsız ve arka planda müzik dinleme gibi birçok avantajından yararlanabilirsiniz.