Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

Abonelik usulüne göre dünya genelinde hizmet veren Spotify, milyonlarca kullanıcıya müzik ve podcast dinleme kolaylığı sağlıyor. Reklam ya da herhangi bir kesinti yaşamadan müzik dinlemek isteyenlerin adresi olan “Spotify hesabı nasıl silinir ya da kalıcı olarak silinir mi?” diye merak eden aboneler olabilir. Ayrıca Spotify’a abone olmayı düşünen kişiler de abonelik işlemlerini başlatmadan önce bu konuda bilgi sahibi olmalıdır.

Küresel çapta bir üne sahip olan dijital müzik platformu, neredeyse sınırsız içerik sağlıyor. Her tarzdan şarkıya yer veren platform, yerli ve yabancı müzik severlere kesintisiz müzik dinleme olanağını sunuyor. Abonelerine farklı avantajlar sağlayan platform aynı zamanda hesap silme işleminde de yine abonelerine kayıtsız kalmıyor.

Spotify aboneleri müşteri temsilcileri ile görüşerek hesaplarını kapatmak istediklerini dile getirebilirler. Bunun akabinde ise abonelik ödemeleri durduruluyor ve hesabınız kapatılıyor. İkinci bir seçenek olarak da Ana Sayfa ve Hesap Ayarları bölümünden hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Abonesi olduğunuz paketin hemen altında “hesabı kapat” sekmesi bulunuyor. Bu sekme üzerinden de Spotify hesabı nasıl silinir sorunuza yanıt alabilirsiniz. Bu iki seçeneğin yanı sıra bir de işinizi daha da kolay hale getirecek birkaç yöntem daha var.

Aşağıda Spotify hesabınızı silerken izleyebileceğiniz yöntemler yer alıyor:

 • Müşteri hizmetleri yardımı ile Spotify hesabınızı silebilirsiniz.
 • Destek yardımı ile Spotify aboneliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Her iki seçenekte de Spotify hesabınızı zahmetsiz bir şekilde silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Platform aboneliğinizi bitirmenize sebep olan nedeni sizlere birkaç soru ile sorabilir. Bu da hesap silme işlemi esnasında karşılaşacağınız bir durumdur. Spotify hesabınızı silmenize neden olan durumu karşınıza çıkan seçeneklere göre işaretleyebilir, işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Abonelik yöntemi ile hizmet veren bazı platformların hesap silme ya da kapatma işlemlerinde kullandığı caydırıcı yaptırımlar Spotify platformunda geçerli değildir. Müşteri Hizmetleri veya Destek alanı yardımı ile sorunsuz bir şekilde dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Spotify Hesabını Müşteri Hizmetleri Yardımı ile Silme

Spotify ana menüsünde bulunan Spotify İletişim sayfasına giriş yaparak, hesap silme adımlarından ilkini başlatabilirsiniz. Spotify hesabı nasıl silinir veya abonelik nasıl iptal edilir gibi sorulara net bir yanıt sunan Spotify İletişim sizleri adım adım istediğiniz sonuca doğru götürüyor.

Spotify hesabınızı müşteri hizmetleri ile silmek için sırasıyla aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • İletişim Sayfası sizi hesap bilgilerinizle yeni giriş yapacağınız bir ara sayfaya iletiyor.
 • Bu sayfada Müşteri Hizmeti ve Destek bölümü altında yer alan Bize Ulaş alanına tıklayabilirsiniz.
 • Hemen ardından Hesap seçeneğini ve açılan yeni sayfada da “hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” yazısını seçerek işleminizi sürdürebilirsiniz.
 • Son adım olarak tekrar kapat menüsünü onaylamanız gerekiyor.
 • Bu işlemden saniyeler sonra, Spotify hesabınızda kullandığınız mail adresinize bir onay mesajı geliyor.
 • Kapatma işlemine ilişkin bu onay mesajında da “Hesabımı Kapat” bağlantısına onay verdiğiniz andan itibaren, platform hesap silme ve kapatma işleminizi almış oluyor.

Spotify Hesabını Destek Yardımı ile Silme

Spotify hesabınızı destek yardımıyla silmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla:

 • “Yararlı Bağlantılar” başlığı altında yer alan “Destek” bölümüne giriş yaparak Spotify hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.
 • Bu bölümden sonra açılan sayfada “Hesap Yardımı” karşınıza çıkıyor.
 • Hesap yardımı başlığının hemen altında yer alan “Hesap Ayarları” sizlere yardımcı olacaktır.
 • Hesap Ayarları sayfasına tıkladığınızda karşınıza çıkan “Hesabını Kapatma” seçeneğini tıklamalısınız.
 • Bu seçeneği tıkladıktan sonra sistem sizi tekrar profilinize giriş yapacağınız bir sayfaya atıyor.
 • Devamında ise dönem borcunuz yoksa o ayın faturasını ödedikten sonra hesap silme işleminiz siteme alınıyor.

Destek yardımıyla Spotify hesap silme işlemleri diğer yöntemlere göre çok daha kısa süreli işlemleri barındırıyor.