K-POP Grubu BTS’den Dünya Rekoru!

15 Stadyum Dolusu İnsan İzledi

Güney Kore’de kurulmuş bir müzik grubu olan BTS; Jimin, Suga, J-Hope, RM(Kim Nam-joon), Kim Seok–Jin, V ve Jungkook adlı yedi grup üyesinden oluşur. Kurulduğu günden bu yana adından söz ettirmeyi başaran grup, pek çok ülkeden hayran kitlesine sahiptir.

Müzik listelerini altüst etmeyi başaran BTS, Nickelodeon Çocukların Seçimi Ödülleri’nde 3 ödül birden kazanarak da adını piyasaya altın harflerle yazdırmıştır. Aynı zamanda grup, almış olduğu bu üç ödülle beraber ödül sayısını 5’e çıkardı. Böylece bir müzik grubunun elde ettiği en fazla Nickelodeon Çocukların Seçimi Ödülleri’ni alarak adını Guinness Dünya Rekorlar kitabına da yazdırdı.

Oldukça ünlü olan bu grubun dünya çapında pek çok hayranı da bulunuyor. Dillere pelesenk olan şarkılara imza atan grup, performansı ve kalitesi ile her daim hayranlarından tam not almayı başarıyor.

Sanal Konser Verildi

Pandemi sonrasında sanal âlemde yapılan etkinliklerin sayısı da bir hayli arttı. Ertelenen konserin yerini sanal konserler alırken pek çok şarkıcı da bu hizmete ortak oldu.

Sanal konserler sayesinde evden çıkmadan rahatlıkla müzik dinleme keyfini yaşayabilir, canlı ortamda sunulan bu konserlerde söylenen şarkılara eşlik edebilirsiniz. Sanal konserlerin en büyük amacı müzik piyasasını tekrar eski, canlı haline geri çevirmektir. Aynı zamanda insanların eğlenebilmelerini de sağlayan bu konserler pandeminin etkisini bir nebze olsun azaltmıştır.

Pek çok ülkeden sanatçıya erişim olanağı bulabileceğiniz sanal konserler, hoş vakit geçirmenize olanak sağlar. Birbirinden farklı sanatçıların performansını online platformlar aracılığıyla izleyebileceğiniz sanal konserler, dünyaca ünlü K-POP grubu BTS tarafından da verildi. Bang Bang Con: The Live adlı konsere binlerce seyirci katıldı. Böylece izleyici rekoru da kırılmış oldu.

BTS Sanal Konseri Nerede Yapıldı?

7. yılını kutlayan K-POP grubu BTS, verdiği konserlerle de pek çok kişiye adından söz ettirmeyi başarmıştır. Özellikle de sanal konseri binlerce kişi sayısına ulaşarak bir rekora imza atmıştır. Bu konser ile birlikte BTS grubunun hayran kitlesi de bir hayli artırmıştır. BTS grubunun hayranlarından oluşan “ARMY” platformu 10 bin kadar yeni üye kazanmıştır.

Böylesi önemli bir grubun konserlerini takip etmek isteyen pek çok kişi BTS sanal konseri nerede yapıldı? sorusunun cevabını merak etmektedir. Konser sanal ev olarak tabir edilen içinde 5 oda ve 2 sahneden oluşan bir ortamda yapılmıştır. Aynı anda 6 çoklu ekran üzerinden iletilen görüntüler sayesinde farklı izleme seçenekleri sunan konser, yaklaşık 100 dakika sürdü.

Konserde pek çok şarkı seslendirildi. Bunlar arasında;

  • Dope
  • Boyz with Fun
  • Just One Day
  • Respect
  • Friends
  • Go Go
  • Black Swan gibi şarkılar yer alıyor.

Konseri Kaç Kişi İzledi?

Dünyaca ünlü müzik grubu BTS, performansı ve şarkıları ile pek çok ülkede hayran kitlesine sahiptir. Bunun yansıması ise yapmış olduğu konserlerde net bir şekilde görülebilir.

Konserlerinde binlerce seyirci ağırlayan grup, farklı şarkıları ile pek çok kişiyi eğlendirmeyi başarıyor. Grup son zamanlarda yaptığı sanal konserlerle de adını duyurmaya başladı. Bu konserler sayesinde pandeminin olumsuz etkisinden de kurtulmaya çalışan BTS, binlerce kişiyi eğlendirmeyi başarıyor.

Son konseri ile 107 ülkede 756 bin izleyici sayısına ulaşan BTS, bir rekora da imza attı. Bu katılım oranı, yaklaşık 50 bin kapasiteli stadyumda 15 konser vermeye eş değer. Ayrıca grup, seyirci sayısı ile şimdiye kadar yapılan ücretli sanal konserler arasında da en yüksek kitleye ulaştı. Konser ile birlikte BTS, hayran kitlesini de büyük oranda artırdı.