LinkedIn Haftalık Davetiye Limiti Ne Kadar?

LinkedIn’de iş arkadaşlarınızla, mezunlarla veya işe alım sağlayan yetkililerle iletişimde kalmanın en etkili yolu davetiyelerdir. LinkedIn davetiyeleri kişi veya kurumlar ile bağlantı kurmanızı sağlar. Sosyal medya platformlarındaki “arkadaşlık” veya “takipçi” kelimeleri ile benzerlik gösteren bağlantılar, hedef kitleye ulaşmanızı sağlar.

LinkedIn Haftalık Davetiye Limiti Ne Kadar?

Bağlı bulunduğunuz iş alanında en güncel bilgilere ulaşmanızı sağlayan LinkedIn davetiye gönderme sistemi, işçi ve işveren arasındaki iletişimin en kısa yoludur. LinkedIn vasıtasıyla sadece işverenle değil tanıdığınız bütün insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Böylece benzer sektörlerde çalışan tanıdıklarınız, kendi firmaları ile sizin iş deneyimlerinizi paylaşabilir ve daha kolay bir şekilde iş bulmanızı sağlayabilir.

İş bulmanın en etkili yollarından birisi olan LinkedIn’de davetiye göndermek için belirli bir kota bulunur. Aksi takdirde kullanıcılar LinkedIn davetiye gönderememe sorunu ile karşılaşır.

Linkedin platformu, genel üye deneyimini korumak ve üyelerin sadece belirli talepleri almasını sağlamak amacıyla kullanıcı hesaplarına davetiye limiti koyar. Sektörünüzde tanınmanızı sağlayan LinkedIn davetiye limiti 30.000 ile sınırlandırılır. Bu sınırın üstüne davet gönderimi LinkedIn platformu tarafından kabul edilmez. Genellikle kısa zamanda çok fazla davetiye gönderimi veya önceden gönderilmiş bir davetiyenin alıcı tarafından göz ardı edilmesi durumunda LinkedIn davetiye gönderimi kısıtlanır.

LinkedIn platformunda davetiye gönderimi kadar davetiyeyi kabul etmek de oldukça önemlidir. Gönderdiğiniz davetiyeler sizin iş alanları ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlar ancak profilinizi karşı tarafın kullanıcılarına da açık hale getirir. Bu durumda gönderdiğiniz davetiyeleri ve size gönderilen davetiyeleri iyi seçmeli, kişisel bilgilerinize erişecek insanları doğru belirlemelisiniz.

Size gelen LinkedIn davetiyelerine belirli kısıtlamalar getirmek isterseniz tek yapmanız gereken ayarlar ve gizlilik sayfasında yer alan iletişim bölümünden davetiye gönderimini kontrol etmenizdir.

LinkedIn Davet Limiti Ne Zaman Yenilenir?

LinkedIn davetiye sistemi birçok insanla etkili bir iletişim kurmanın ilk yoldur. Gönderdiğiniz davetiyeler sayesinde kişiler ile bağlantı kurabilir ve profil sayfanızı genişletebilirsiniz. Hem piyasada tanınırlığınızı arttıracak hem de iyi bir CV ile rakipleriniz arasında öne çıkmanızı sağlayacak davetiye sistemi oldukça önemli bir uygulamadır.

LinkedIn daveti sayesinde bağlantılarınız ile etkili bir iletişim kurarak, daha rahat bir şekilde iş bulma şansı elde edebilirsiniz. Eğer hali hazırda bir işte çalışıyorsanız ve işinizden memnun değilseniz yine LinkedIn davetiye sistemi sayesinde farklı firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

LinkedIn davetiye ile bağlantı kurduğunuz firmalar sizin profilinizi görüntüleyerek iş deneyimleriniz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olurlar. Böylece işe alım sürecinde rakipleriniz arasından sıyrılarak ön sıralara yerleşebilirsiniz.

LinkedIn davetleri ile mezun arkadaşlarınızla da bağlantı kurabilirsiniz. Onların çalıştıkları firmalarda size uygun iş fırsatı olup olmadığını öğrenir, iş bulma konusunda yardım alabilirsiniz. Ayrıca sektörünüz konusunda birçok yeni bilgiyi de takip ederek her zaman güncel kalabilirsiniz.

Her ayın ilk günü yenilenen LinkedIn davet kredilerini şu şekilde görüntüleyebilirsiniz:

  • Yönetici profilinizin sağ üst köşesine gidin.
  • Yönetici araçları menüsüne tıklayın.
  • Yönetici araçları kısmında yer alan “bağlantıları davet et” seçeneğine tıklayın.
  • LinkedIn davet limiti bakiyesi açılan pencerenin en üst kısmında yer alır.
  • Bu bölümden davet limitinizi görüntüleyerek ay içerisinde kotanıza uygun şekilde kredilerinizi kullanabilirsiniz.

Birçok deneyimi aynı anda yaşamanızı sağlayan LinkedIn, davet sistemine belirli kısıtlamalar getirir. Böylece kullanıcıların bu platformdan daha etkili bir şekilde yararlanmasını sağlar. LinkedIn sayfası süper yöneticileri tarafından her ay verilen davet kredileri ile takipçilerinizi büyütebilir, sektörün aranan ismi olabilirsiniz. Ayrıca her ay düzenli olarak verilen krediler sayesinde profilinizi de geliştirebilirsiniz.

Linkedin Nedir?

Microsoft Çin’de LinkedIn’i Kapatıyor

LinkedIn’de Nasıl Bağlantı Kurulur?

LinkedIn’de Nasıl Reklam Verilir?

Linkedin Bağlantı Kurma

Linkedin Güncellemeleri İle Profilinizi Geliştirin

Yapmayı Durdurmanız Gereken 14 LinkedIn Hatası!!