Linkedin Güncellemeleri İle Profilinizi Geliştirin

438

Yeni bir iş, iş ortaklıkları ve diğer kariyer fırsatlarını arıyorsanız, LinkedIn profilinizin açık olması gerekir. İş arayanların, iş sahiplerinin ve diğer profesyonellerin mümkün olan en iyi profili oluşturmalarına yardımcı olmak için LinkedIn, deneyim, yetenekleriniz, nitelikleriniz ve başarılarınızın sergilenmesini kolaylaştırmak için çeşitli değişiklikler yayınladı.

LinkedIn, platformunu küçük ve orta ölçekli işletmeler, öğrenciler ve üniversite danışmanlarıyla tartıştıktan sonra şirket, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için düzenleme sürecini basitleştirmeye karar verdi.

Kullanıcıların LinkedIn’de göreceği değişiklikler ve bunların nasıl kullanılacağı aşağıda belirtilmiştir.

Düzenlemek İçin Tıkla

Daha önce, kullanıcıların tüm profil veya belirli bölümleri düzenlemek için “düzenle” düğmesini tıklaması gerekiyordu. Şimdi, düzenlemek istediğiniz alana tıklayın ve değişiklik yapmak için yazmaya başlayın.

Profili Görüntüle

Facebook da bulunan bu kullanışlı özellik, kullanıcıların profillerinin diğerlerine nasıl göründüğünü görmelerini sağlar. “Profili görüntüle” düğmesi, kolay erişim için profilinizin üstünde bulunur.

Başarılı Profil

Artık, profilinizin bölümlerini dolaştırabilir, böylece en önemli başarı ve nitelikleriniz görüntülenir. Örneğin, özetiniz ve deneyiminiz varsayılan bölüm olarak profilinizin üstünde görünür. Ancak, vitrin için vermek istediğiniz sertifikalar, patentler, gönüllü çalışmalar ve diğer tanıma sahipseniz potansiyel işverenlerin veya iş ortaklarının dikkatini çekmek için onları profilinizdeki diğer her şeyin üstüne çıkarmanız yeterlidir.

Anahtar Kelime Önerileri

LinkedIn profilinizi daha fazla kişi keşfetsin ister misiniz? Anahtar kelime önerileri, kullanıcıların aradıkları belirli anahtar kelimeleri önererek yardımcı olabilir. Arama sonuçlarında daha sık görünmek ve fırsatlarınızı artırmak için bu anahtar kelimeleri profilinize ekleyin. Bu özelliğin yalnızca premium üyeler tarafından kullanılabileceğine dikkat edin.

Profil İpuçları

Profilinizi düzenlerken LinkedIn, onu nasıl geliştireceğiniz konusunda öneri yapacaktır. Bunlar, profilinizi işverenler tarafından daha fazla görünür kılınmanın yollarını ve başlık ve özet gibi bölümleri optimize etme ipuçlarını içerir.

İlginizi Çekebilecek İçerikler;

Linkedin Nedir?

Microsoft Çin’de LinkedIn’i Kapatıyor

LinkedIn’de Nasıl Bağlantı Kurulur?

LinkedIn’de Nasıl Reklam Verilir?

LinkedIn Haftalık Davetiye Limiti Ne Kadar?

Linkedin Bağlantı Kurma

Yapmayı Durdurmanız Gereken 14 LinkedIn Hatası!!