Linkedin Bağlantı Kurma

Linkedin de bağlantı kurmak istediğiniz kişiye davetiye göndererek kişiyi arkadaşlık listenize ekleme daveti göndere bilirsiniz. Bağlantı kurmak istediğiniz kişi davetinizi kabul ettiğinde listenize eklenmiş olur. Bağlantılarınız profilinizi göre bilir, size mesaj atabilir. Yeni bağlantılar kurmak ağınızı genişletir. İş hayatından, okulunuzdan, kariyer planınız doğrultusunda yeni kişileri ağınıza ekleye bilirsiniz.

30bin e kadar kişi ile linkedin de bağlantı kurabilirsiniz. Birden çok fazla davet göndermek doğru bir yaklaşım olmacaktır. Linkedin tarafından spam olarak algılana bilirsiniz.

Linkedinde bir kullanıcı ile bağlantı kurmak için öncelikle kendinize hesap oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonrasında kişinin profilene gittiğinizde bağlantı kur ikonunu göreceksiniz ve tıkladığınız durumda bağlantı isteğiniz artık gitmiş olacaktır. Daha sonra kimlere bağlantı gönderdiğinizi bağlantılarım altından görebilirsiniz. Ve isterseniz gönderdiğiniz bağlantı kurma talebini geri çekebilirsiniz. Veya kimlerin size linkedinde bağlantı kurma isteği gönderdiğini göre bilirsiniz. Davetiye göndermek için ve davetiye almak için ilk girdiğiniz eposta adresi geçerli olacaktır.

Bağlantıyı farklı şekillerde araya bilir ve yollaya bilirsiniz; üye profilinden ‘bağlantı kurun’ sekmesinden. Arama sonuçlarından ‘bağlantı kurun’ üzerinden. Ağınızı genişletin sekmesi altında eposta adresiniz ile aramaya yaparak yeni bağlantılar ekleye bilirsiniz. Tanıyor olabileceğiniz kişiler sekmesi altında yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Tüm linkedin bağlantı gönderme işlemlerini; masaüstü bilgisayarınızdan, laptopunuzdan veya mobil cihazlarınızdan yapabilirsiniz.

Davetiye gönderirken ekstra dosya gönderemezsiniz. Üyelerden spam uyarısı geldiği takdirde de hesabınız belli süre askıya alına bilir yada geçici olarak dondurulabilir. Davetiyelerinize kişisel mesaj ekleye bilirsiniz. Bu işlemi yaparken masaüstü bilgisayar üzerinden davet göndermeniz gerekmektedir. Linkedin iş profesyonellerinin kullandığını bir ağdır. Bundan dolayı diğer sosyal medya platformları ile karıştırılmaması gerekmektedir. İş hayatında tanıdığınız, yeni networkler kurmak istediğiniz kişileri eklemeniz iletişim acınızdan daha sağlıklı olacaktır. İlk etapta bizzat tanıdığınız kişileri eklemeniz, ilgi alanlarınızı seçmeniz, profilinizi tamamlamanız daha sonrasında ekleyeceğiniz, network kurmak istediğiniz kişiler açısından daha iyi olacaktır.

Linkedinde bağlantı kurma karmaşık gibi görünsede, hesabınızı oluşturduktan sonra kişinin profiline giderek bağlantı ikonuna tıklayarak yapabilceğiniz basit bir işlemdir. Eposta adresinizi tanımladığınızda da eposta adresi ile iletişime geçtiğiniz kişilerlede bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

Linkedin Nedir?

Microsoft Çin’de LinkedIn’i Kapatıyor

LinkedIn’de Nasıl Bağlantı Kurulur?

LinkedIn’de Nasıl Reklam Verilir?

LinkedIn Haftalık Davetiye Limiti Ne Kadar?

Linkedin Güncellemeleri İle Profilinizi Geliştirin

Yapmayı Durdurmanız Gereken 14 LinkedIn Hatası!!