ThemeForest Nedir?

ThemeForest, bünyesinde binlerce WordPress teması, blogger şablonu, haber bülteni ve açılış sayfası şablonu, PSD (Photoshop) şablonu, e-ticaret yazılımı ve HTML web şablonunu barındıran bir platformdur.

İçeriğinde yer alan tema ve şablonlar ile web sitesi kurmak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlayan ThemeForest, tıpkı bir e-ticaret sitesi gibi işler. Yazılımcılar tarafından geliştirilen tema ve şablonlar bu sitede satışa sunulur, alıcılar ise herhangi bir kodlama bilmeden siteleri için gerekli şablon veya temayı seçerek satın alırlar.

ThemeForest Nedir?

Dünyanın en iyi 500 sitesi içerisinde yer alan ve Envato Market platformunun bir parçası olan bu siteden tema satın alabileceğiniz gibi kendi hazırladığınız web site temalarını da satışa sunabilirsiniz.

ThemeForest sayesinde kodlama ve yazılım bilgisi olmadan zahmetsiz bir şekilde e- ticaret sayfasından blog sayfasına kadar birçok siteyi kurabilirsiniz. Ücretli bir platform olan ThemeForest sitesinde her bütçeye uygun tema ve şablon bulunmaktadır. Dilerseniz ThemeForest üzerinden kendi hazırladığınız tema ve şablonları satarak gelir elde edebilirsiniz.

ThemeForest Nasıl Kullanılır?

Bir web sitesi açmak istiyorsanız ilk önce onu dünyaya açılan eviniz gibi görmelisiniz. Web sitenize gelen müşterileri de tıpkı evinize gelen misafirleriniz gibi düşünebilirsiniz. Onların sitenizde uzun ve hoş vakitler geçirmesini istiyorsanız web site temanızı doğru seçmeniz gerekir. Ayrıca sitenizin Google arama sonuçlarında ön plana çıkmasını sağlayacak olan işlevselliğe de önem vermelisiniz. ThemeForest işte tam bu noktada önem kazanır.

İçeriğinde profesyonel kişilerce hazırlanmış binlerce tema ve şablon bulunan ThemeForest, web sitesi sakinlerine büyük kolaylık sağlar. ThemeForest sayesinde oldukça kolay bir şekilde satın alacağınız temalar ile web sitenizde fark yaratabilirsiniz.

Eğer siz de siteniz için ThemeForest sayfasından tema satın almak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

  1. ThemeForest sayfasına gidin.
  2. “Sign in” butonunu seçtikten sonra “Create an Envato Account” bağlantısına tıklayın.
  3. Ad, soyad ve e-mail adresi gibi kişisel bilgileri girip bir parola yaratın.
  4. Kişisel bilgileri girdikten sonra “I agree to the Envato Privacy Policy” kutucuğunu işaretleyip “Create Account” butonuna tıklayın.
  5. Mail hesabınıza gelen iletide yer alan “Confirm Now” butonuna tıklayıp hesabınızın oluşum işlemini tamamlandıktan sonra arama butonundan yararlanarak temanızı seçin. (ThemeForest İngilizce bir uygulama olduğu için arama yaparken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.)
  6. Satın alma işlemi yaparken beğendiğiniz temanın üzerine gelip sağında yer alan “Buy Now” butonuna tıklayarak ödeme yöntemini seçin.
  7. Sonrasında kredi kartı bilgilerinizi girip işleminize devam edin.
  8. ThemeForest uygulamasından tema satın aldıktan sonra mail adresinize gelen hesaba giriş yapın.
  9. Hesaba giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra ise sağ üst köşede kullanıcı adının üzerinde yer alan “downloads” seçeneğine tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirin.

Ücretsiz Tema Var Mı?

ThemeForest ücretli bir platform olsa da her ay belirli WordPress Premium temalarını ücretsiz verir ve bu temalara süre sınırı koymaz. Ücretli yayınlanan bu temalar sınırsız ve lisanslı olarak kullanılabilmektedir.

ThemeForest’ın her ay ücretsiz tema yayınlamasının sebebi kampanya yapmaktır. Yayınlanan ücretsiz temaların tamamı orijinaldir ve bir ay boyunca ücretsiz olarak indirilebilir. İndirdikten sonra ise süresiz olarak kullanabilirsiniz.

Blog sitesinden e-ticarete kadar birçok temayı bünyesinde barındıran ThemeForest sayesinde en güzel temayı seçerek sitenizi kurabilirsiniz. Yemek, spor ve sanat gibi farklı alanlarda blog sitenizi ücretsiz açabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan temaların SEO uyumlu ve hızlı olması da ayrı bir avantaj sağlar.