Themeforest Tema Satmak

Themeforest tema satmak, web sitesi kullanıcıları için tasarladığınız temaları yayımlamak ve satmak demektir. Themeforest, bu iş için oldukça büyük bir kitleye sahiptir. Sattığınız tema sayısına göre ücretinizi size kar payı üzerinden vermektedir. Genelde bu oran %50 civarı olurken, satış oranınız yükseldikçe kar payı oranınız da yükselir. Tema tasarımı konusunda yeteneklerinize güveniyorsanız Themeforest ile dilediğiniz yerden yüksek rakamlar kazanmanız mümkün olmaktadır.

Tema tasarlarken özel bir kategori belirleyebilir, onun üzerine yoğunlaşarak işlevsel temalar oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir yemek sitesi için özel bir tasarım gerçekleştirip insanların beğenisini kazanırsanız, satış oranınızda sıçrama yaşayabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Günümüzde WordPress temalarının çok satıldığı biliniyor. Bu alanda kendinizi geliştirebilir, eğitimler alabilir ve yeteneklerinizle bilgi birikiminizi birleştirerek güzel işlere imza atabilirsiniz. Bu konuda kendi başınıza ilerleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, işi bilen kişilerle ortaklık kurarak da ilerleyebilirsiniz.

Themeforest Ne İşe Yarar?

Themeforest, temalarınızı yayımlayıp satabileceğiniz bir sitedir. Ancak, bu sitede satış yapabilmek için ileri seviyede temalar yapıyor olmanız gereklidir. Themeforest’ta WordPress temaları, e-ticaret şablonları, site şablonları, pazarlama şablonları, İYS şablonları ve bloglama gibi kategorilerde temalarınızı satışa sunabilirsiniz.

Kullanıcı kapasitesi yüksek olan ve kaliteli temaları kabul eden Themeforest, popüler bir tema satış sitesi olduğu için, işini iyi yapan yazılımcılara ve tema tasarımcılarına güzel kapılar açabiliyor.

Bilgi çağının gereği olarak artık işler bilgisayar başında ilerliyor. Bunu fırsat bilen ve kendini geliştirmek isteyenler, eğitimler alarak internet üzerinden çeşitli yöntemlerle para kazanabiliyor. Themeforest, başarılı ve kendini geliştirmiş yazılımcılara iyi bir gelecek vaat ediyor. Özellikle işlerin kaliteli olmasına önem veren bu site, seçkin yapıları ön plana çıkarıyor. İhtiyaç duyulan alanları tespit ederek, estetik ve işlevsel kullanılan web siteleri tasarlayan kişiler, üstün performans gerektiren bu sitede kendilerine yer bulabiliyor.

Themeforest Nasıl Çalışır?

Themeforest, Envato Market’in sitelerindendir. Bu sitenin amacı online olarak web tasarımı alışverişi sağlamaktır. Web temalarına ihtiyaç duyanların, belirlenen kategoriler arasından kendilerine uygun ve beğendikleri temaları satın alabilecekleri bir ortamdır. Ayrıca web tasarımı yapan kişilerin bu ortamda işlerini pazarlama imkanı bulunmaktadır.

Bu sistemde işlerin kaliteli ve özgün olması büyük önem taşır. Yapılan işlerde kopya içerik bulunması veya telif hakkı gerektiren durumlar olması, işin reddedilmesine yol açabilir. İşler kategorilere ve kalitelerine göre ayrılır. Fiyatlar, adil olacak biçimde Envato Market tarafından belirlenir. Yaptığınız iş, beğeniliyor ve kaliteli şekilde kullanılabiliyorsa müşterilerin dikkatini çekerek satış sayınızı artırabilir, yüksek miktarda kar elde edebilirsiniz.

Themeforest’tan Nasıl Para Kazanılır?

Büyük bir kitleye sahip olan bu sitede işler şu şekilde ilerler;

  • Müşteri memnuniyeti odaklı olduğu için sadece onaylanan ve kaliteli işler bu pazarda yer alır.
  • Fiyatı satıcı belirlemez. Envato Market çalışanları belirler. Bu nedenle haksız kazanç sağlamanın önüne geçilir.
  • Themeforest’ta temalar direkt satışa sunulmaz, bir onay sürecinden geçirilir.
  • Ortalama 1 hafta içerisinde onaylama işlemi gerçekleşir.
  • Satıcılar, sundukları temalar ile ilgili sürekli destek vermekle sorumludur.
  • Sunulan projeler hakkında bilgilendirme kılavuzu veya videosu hazırlamanız gerekir.
  • Satışa sunduğunuz temaları geliştirerek ilerleyen zamanlarda güncelleyip, daha fazla müşteri çekme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sistem oldukça basit işlese de, sadece nitelikli işlerin kabul edildiği bu sitede satış yapmak oldukça zordur. Bunun nedeni, bu işle ciddi anlamda çok fazla yetenekli insanın uğraşması ve onlar içerisinde dikkat çekici işler ortaya koymanın oldukça zor olmasıdır. Yine de yeni fikirleri ve orijinal temaları olanlar için harika bir fırsat olarak düşünülmektedir.