Facebook Canlı Yayın İçerik Önerileri

596

Marka ve video pazarlamacılar artık Facebook canlı yayınlarında çok daha kaliteli içerikler yaratmak istiyor. Nisan 2016 tarihinde bütün Facebook kullanıcılarının kullanımına açılan canlı yayın platformu web sitesindeki kullanıcıların en sevdiği yerlerden biri haline geldi; bu platformda hem öğrenirken hem de eğlenebiliyorlar. Yine de, Youtube, Instagram, Snapchat ya da Twitter canlı yayınında kullanılan içerik Facebook platformuna tam anlamıyla uymayabiliyor. Bu sebeple, markanıza ya da ürününüze göre doğru stratejiler izleyerek kaliteli bir Facebook canlı yayın içeriği çıkarmanızda fayda var.

Canlı Yayın Stratejinizi Geliştirmek İçin Aşağıdaki Seçenekleri Düşünebilirsiniz

Soru-Cevap

Bu içerik tipi ek sık kullanılanlardan biridir. Pek çok marka kullanıcılarının ya da müşterilerinin merakını gidermek ya da kafalarından soru işaretlerini, şüphelerini kaldırmak için zaman zaman soru-cevap seansları düzenliyor.

Perde Arkası

Tüketiciler markanın arka tarafında neler olduğunu her zaman merak eder. Ürün nasıl hazırlanıyor? Hazırlanırken nasıl bir ortamda bulunuluyor? Ekip kimlerden oluşuyor? Bu ve bunun gibi sorulara cevap arayan müşterilerinize daha yakın olmak için markanızda neler olup bittiğini gösterebilirsiniz; bu bir üretim videosu ya da yine soru-cevap şeklinde de olabilir.

Nasıl Yapılır?

Tasty ya da Yemekcom gibi mecralar bu tarz video içerikleri sayesinde oldukça güzel bir noktaya geldi. Çeşitli içerik hazırlayıp üstüne canlı yayınla sunduğunuz takdirde kullanıcılarınızın ilgisini kolaylıkla çekebilirsiniz.

Konserler/Dinletiler

Etkinlik ve benzeri bir alanda faaliyet gösteren bir şirketiniz varsa, şirketinizin Facebook sayfası üzerinden zaman zaman öne çıkan sanatçı ya da gruplarla canlı yayın yapmaya ne dersiniz? Şimdiden kulağa heyecanlı geldiğini tahmin edebiliyoruz.

Talk Show

Pek çok marka şimdi talk show gibi içerikler de yaratarak kullanıcılarını hem güldürüyor hem de güzel vakit geçirmelerini sağlıyor. Siz de ülkede öne çıkan isimleri bir araya toplayıp harika bir talk show canlı yayına yapmayı deneyebilirsiniz. Biraz emek ve zaman harcamanız gerekebilir, ancak büyük bir markanız varsa bu iş siz için oldukça kolay olacaktır.