Google Play Nedir? Google Play Ne İşe Yarar?

Eski adı Android Market olarak bilinen Google Play, Android sisteme sahip cep telefonu kullanıcıları için özel olarak tasarlanmıştır. Dilediğiniz müzik, film, oyun gibi uygulamaları bu işletim sistemi sayesinde kolayca indirebilirsiniz. Android sistemin resmi uygulama mağazası olarak hizmet veren bu platform, geniş bir kapasiteye sahiptir. Google Play tıpkı bir online mağaza gibi çalışarak müşterilere hizmet verir.

Google Play Nedir?

Sevdiğiniz sanatçıların nostaljik şarkılarını telefona indirip dinleyebilirsiniz. Veyahut son dönemin popüler şarkılarından birini seçerek telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Google Play uygulamasına girerek şarkı ismini yazmaktır. İndirme işleminden sonra müziğin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Eğer bir oyun tutkunu iseniz ve yolda geçen zamanınızı oyun oynayarak geçirmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Android işletim sistemine sahip olan bir telefon edinmektir. Google Play uygulaması her derde deva olur.

Bu platform sayesinde dilediğiniz oyunu telefonunuza indirerek oynayabilirsiniz. Böylece yolda geçen sıkıcı zamanlar daha keyifli bir hale gelir. Ben kitap kurduyum diyorsanız,  Google Play uygulaması bünyesinde binlerce kitap uygulamasını barındırır. İster uygulamalardan birisini indirerek binlerce kitaba sahip olur isterse tek bir kitabı satın alarak okumanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Google Play kitaplar üzerinden dilediğiniz kitabı satın alarak okuma eylemine geçebilirsiniz. Uygun fiyatlı kitaplara sahip olan bu platform, bütçenizi de sarsmaz. Sadece akıllı telefonlardan değil aynı zamanda bilgisayar ve tablet üzerinden de erişim sağlayabileceğiniz Google Play uygulaması ayaklı kütüphane gibi hizmet verir. Google Play müzik, Google Play oyunlar,  Google Play kitaplar, Google Play filmler  ve TV gibi pek çok hizmet sunar.

Google Play Ne İşe Yarar?

Pek çok uygulamanın kapılarını açan Google Play, sistemin vazgeçilmezlerinden birisidir. Bir Android telefon için olmazsa olmaz özelliklerden birisi olan Google Play ile pek çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde dilediğiniz filmi istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Elbette ki uygulama ile yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı kalmaz.

Dil öğrenmek istiyor, fakat dinlemede bir türlü ilerleyemiyorsanız, bu uygulama sayesinde bu sorunu bertaraf edebilirsiniz. İngilizce başta olmak üzere farklı dilleri öğrenmek isteyen pek çok kullanıcı için bünyesinde farklı dil programlarını barındıran Google Play, dil öğrenimine katkıda bulunur.

Sesli kitap özellikleri sayesinde dinleme yapabilir, kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde İngilizce oyunlar da bulunur. Bu oyunlar dil öğrenimini keyifli hale getirebilir. Telefona indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde evde veya sokakta dilinizi geliştirebilir, sınavlara hazırlanabilirsiniz.

Google Play sadece kişisel gelişiminize katkı sağlamaz. Ayrıca bu sistem yardımı ile telefonunuz için gerekli olan virüs programlarını indirebilir, telefonunuzu koruma altına alabilirsiniz. Google Play’in sunduğu hizmetler şunlardır;

  • Oyun Oynama
  • Film izleme
  • Sesli kitap dinleme
  • Kitap okuma,
  • Uygulama indirme,
  • Whatsapp gibi programları indirme,
  • Ders programlarını takip etme gibi işlere yarar.

Google Play Ücretli Mi?

Android telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından birisi olan Google Play, günümüzde sıklıkla kullanılan elektronik satış platformudur. Bu uygulama sayesinde WhatsApp gibi programları telefona indirebilir, aileniz ve arkadaşlarınız ile nerede olursanız olun iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarını da telefona indirebilir, gündemi takip edebilirsiniz. Oldukça geniş kapsamlı bir platform olan Google Play Android sisteme sahip her telefonda ücretsiz olarak yer alır. Fakat içeriğinde yer alan içerikler ücretli veya ücretsiz olarak müşterilere sunulabilir.