İş Hayatınızı Planlayacak, 8 IOS Uygulaması

1532

İş uygulamaları

Görevlerimizi yerine getirebilmemiz için, her gün düzenli olarak çalışmamız gereklidir. Bir kalem ve yapılacak işler listesi bu kadar çok sorumlulukla baş etmekle zorlanacaktır. Doğru uygulamalar ve küçük bir bilgi birikimiyle, gün, hafta, ay ve yıl planlamanın sayısız yolu vardır. Bundan sadece bir saat sonra önemli bir iş görüşmesi yapmayı hatırlamak isterseniz, bunun için de bir uygulama var.

Her iPhone, toplantıları planlamanıza, randevuları hatırlamanıza ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olmak için Apple’ın kendi Takvim uygulamasını içerir. Ancak varsayılan uygulama hepsini yapamaz. Diğer uygulamalar, günlük planlarınızı yapmak için ve günlük görevlerin üstesinden gelmek için daha detaylı seçenekler ve daha akıcı işlevler sunar. İşte bu uygulamalar;

Takvim: Fantastical 2 (Ücretli)

Fantastic 2, takvim uygulaması için en çok tercih edilen alternatiftir çünkü detaylı özellikler ve kullanım kolaylığı arasında mükemmel bir dengeye sahiptir. Takviminizi gün, hafta, ay veya yıl olarak görüntüleme ve bireysel etkinlikleri görüntülemek için kolayca araştırma yapma becerisi de dahil olmak üzere rakip uygulamaların tüm özelliklerine sahiptir. Ve “Salı günü 14:00 öğle yemeği için Ahmet ile tanış” gibi doğal konuşmayı kullanarak etkinlikler eklemenizi sağlar. En önemlisi, uygulama sezgisel ve kullanımı kolaydır. Örneğin, bir etkinliği farklı bir saate veya gündüz taşımak, hafifçe vurup tutarak ve takviminizdeki doğru noktaya sürüklemek kadar kolaydır.

Gün Planlayıcısı – Program Planlayıcısı: Schedule Planner (Ücretsiz)

Schedule Planner, günlük görevlerinizin ayrıntısına odaklanır ve ardından zamanınızı akıllıca harcayıp zenginleşmeniz için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar. Sabahları hızlı bir şekilde planlamanıza yardımcı olmak için kullanımı kolay bir ara yüze ve işler, boş zaman gibi renklerle kodlanmış kategorilere yerleştirmenize olanak tanır. Uygulama bir bakışta zamanınızın nereye gittiğini görmenize yardımcı olacak çizelgeler üretir, bu kendi programlarını yapan küçük işletme sahipleri için önemli bir özelliktir. Schedule Planner, diğer günlük planlayıcı uygulamalarında olduğu gibi, kullanıcıların özel uyarıları ayarlamalarına, görevleri tekrar etmelerine ve kolayca kesme ve yapıştırma işlevleriyle öğeleri taşımalarına olanak tanır.

Yapılacaklar Listesi: Todoist (Ücretsiz)

Todoist, geleneksel yapılacak işler listesi biçimine ekstra işlevsellik katarak görevler yoluyla çalışmanıza yardımcı olabilir. Basit kontrol listelerini oluşturma olanağına ek olarak, uygulama bir sonraki işlem öğenizi belirlemenize yardımcı olmak için bitiş tarihlerini belirlemenize ve görevleri öncelik sırasına koymanıza olanak tanır. Ayrıca, bireysel görevleri daha büyük bir projeye atama ve görevleri belirli bir ekip üyesine atama gibi proje yönetimi özelliklerini de içerir. Todoist, Google Takvim’i ve Evernote’u entegre eder ve bu da, uygulamaya sahip olmayan ekip üyeleriyle işbirliği yapmayı kolaylaştırır.

Verimlilik: Microsoft Word (Ücretsiz)

Microsoft Word’le iPhone’unuzdan gerçek bir işi yapabilirsiniz. Belgeleri herhangi bir yerden görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Ofis belgeleriniz masaüstünüzdeki gibi doğru formatı korur. Belgeleri, bir eki veya bir e-postayla paylaşabilirsiniz. Ancak bunun için Office 365 aboneliği gerekiyor.

Talep üzerine Veriler: Wolfram Alpha (Ücretli)

Siri’ye benziyor, sadece daha akıllı. Aslında, Wolfram Alfa’nın parçaları Siri’de. Bu uygulama, her türden matematik veya fen sorununun size yardımcı olabilecek ciddi bir bilgisayar bilgi motoru sağlar. Beslenme soruları, stokları takip etme, yatırımları planlama ve yalnızca birkaç şeyi isimlendirmek için olasılıklar ile çalışmayı içerir.

PDF’ler: Adobe Reader (Ücretsiz)

Telefonunuzda bir form doldurmanız ve geri geldiğinde PDF dosyanıza ihtiyacınız var mı? Adobe Acrobat Reader ile sorun değil. Tıpkı masaüstünüzde yapabileceğiniz gibi mobil sürüm, dokümanları görüntülemenize, açıklamaya eklemenize ve incelemenize izin verir. Bir fotoğrafı çekip PDF olarak kaydetmek için telefonunuzun kamerasını kullanabilirsiniz. Formları doldurabilir ve belgelerinizi parmağınızla imzalayabilirsiniz.

Daha Sonra Oku: Pocket (Ücretsiz)

Pocket ile okumak istediğiniz bir makale veya video bulduğunuzda, şu an için zamanınız yoksa, telefonunuza kaydedebilirsiniz. Bu içeriği telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar arasında senkronize eder ve çevrimdışı olarak erişebilirsiniz. Sınırsız depolama alanı sunar ve daha sonra arama yapmak için istediğiniz veriyi etiketleyebilirsiniz. Başkalarına içerik önerebilirsiniz.

Muhasebe: FreshBooks (Ücretsiz)

Muhasebe sorunlarını çözmek için bilgisayara bağlı kalmanıza gerek yok. Faturalar oluşturabilir, ödemeler alabilir, masrafları yakalar ve Freshbooks aracılığıyla faturalandırılabilir saatleri takip edebilirsiniz. Aynı zamanda müşterilere tahminler oluşturup gönderebilir ve verilerinizi yedekler ve masaüstü sürümüyle senkronize eder.