Küçük İşletmelerin Kârlarını Arttırmak İçin 5 Sır

Her işletmenin kendisini korumak için para kazanması gerekiyor. Standart bir kar amacı gütmeyen şirkette kar marjınız genellikle büyüme ve genişleme yeteneğinizi belirler. Ancak küçük bir şirket olarak, bu marjı artırmanız gereken ivmeyi nasıl kazanabilirsiniz?

Müşteri Deneyiminize Odaklanın

Ürün veya hizmetlerinizi satın alan kişiler, kâr sahip olmanızı sağlar. Bu durumda, müşterilerin self-servis çözümleri sağlayıcısı Nanorep için Kuzey Amerika’nın genel müdürü Yossi Caspi, bu kazançları artırmanın müşteri deneyimi üzerinde yoğunlaşmaya başladığını söylemek mantıklı geliyor. “Daha iyi bir müşteri deneyimi, daha düşük bir satın alma terk edilmesine ve daha yüksek sadakata yol açarak sonuçta müşteri sadakatinin, marka tanımanın ve kârlılığın artmasına neden olacaktır.” diyor.

Harcamaları Dikkatli Bir Şekilde Takip Edin

Bir işe başlamak çok fazla risk ve değişkenle birlikte gelir, ancak tamamen kontrolünüz altında olan bir şey ne kadar harcadığınızdır. “Her kuruşun nereye gittiğini ve bunun için ne elde ettiğini bilmelisin,” dedi Linder. “GiveCampus’de tüm harcamalarımızı düzenli olarak gözden geçiriyoruz ve her birimizi kendisinden kaynaklanan değer açısından haklı çıkarmaya zorluyoruz. Harcamanın bize nasıl ve neden daha iyi bir ürün üretmemize yardım ettiğini tartışıyoruz. Eğer bu soruları belirli ve kesin olarak cevaplayamazsak harcamayı keseriz” dedi.

Ortaklık Fırsatlarını Araştırın

Aguilar, “Genel olarak, büyük şirketlerin yanı sıra büyümeyi teşvik etmek için geliştirilmiş uygulamalar da bulunmadığından, maliyet etkinliği açısından daha zor olabiliyor” dedi. Örneğin, bir işletme daha fazla ürün satın aldığında daha fazla tasarruf sağlıyor ancak küçük şirketlerin daha büyük olanlardan daha küçük bir satın alma gücü var. Aguilar, operasyonların karmaşıklığını azaltmanın bir çözüm olduğunu söyledi. Tedarikçileri konsolide edebilir, satıcılar ve tedarikçilerle pazarlık edebilir ya da başkaları ile kaynak havuzu arasında bir alışveriş kooperatifinde yer alabilir ve işleri daha düşük maliyetle satın alabilirsiniz.

Verilerin Kararlarınızı Vermesine İzin Verin

İşletmeler, müşterileri, satışları, pazarlama kampanyaları ve diğer önemli operasyonel alanlarıyla ilgili dağılımı oluştururlar. Perakende odaklı analitik araçlar sağlayıcısı Salient Management Company’nin Ceo’su Guy Amisano, artan kârların cevabının tüm bu verilerde bulunabileceğini söyledi. Amisano, Business News Daily’e “işletmelerin” karar vericilerin eline belirli ve zamanında bilgi alması “gerekiyor. “Yatırım ve dönüş öyküsünü daha iyi anlamak, daha iyi, daha etkili kararlar ve böylece zaman içinde daha iyi sonuçlar verebilir.” Yetkili, her seviyedeki yönetim düzeyine veri erişiminin verilmesinin “zaman aşımına uğramış iletişim devresini ve fikir birliğini önemli ölçüde kısalttığını ve ani olarak belirsiz davranışları ve değişimin temel nedenlerini ortaya çıkardığını” ekledi.

Değerinizi Anlayın Ve Artırın

Şirketinizin diğer şirketlerden farklı kılan şeyleri anlaması ve bu farkı, daha büyük rakiplerinizden daha yüksek bir fiyat almak için kullanması gerekir. Taggar, “Kârları artırmanın en sağlıklı yolu, müşterilerin daha fazla para depo etmek ve herhangi bir düşüşü (satışlarda) görmemektir çünkü ürün çok değer kazanmaktadır” dedi. “Bu, büyüme oranınızı hiçbir şekilde ödün vermeden kârlarınızı arttırabileceğiniz anlamına geliyor.” Aguilar, yenilikçi iş modellerinin küçük işletmelerin müşterilere daha fazla değer vermesine yardımcı olabileceğini belirtti. “Küçük şirketler alternatif kavramları düşünebilir ve kendilerini ayırt etmeye yardımcı olacak dijital araçları keşfedebilirler” dedi. Küçük ölçekli şirketlerin ölçekleri göz önüne alındığında, küçük firmalar dijital modellere daha hızlı gidebilir ve yenilikçiliğe daha fazla odaklanarak daha da yıkıcı olmasını sağlayabilirler ve pazarda büyük etkisi olan şirketler farklı modellerle başarılı olmuşlardır. “