Motive Edici Ofis Aktiviteleri

Ofis yaşamı bazen sizi bunaltabilir ve odak noktanızı kaybetmenize sebep olabilir. Bir girişimci ofisinin olmazsa olmazları arasında verimli bir çalışma ortamının yanı sıra başka özellikler de mevcut olmalıdır. Verimli bir çalışma ortamı sağladıktan sonra sizi motive edecek başka neler yapabilirsiniz?

Bazı ofisler çok kurumsal ve resmi takılırken en yaratıcı fikirlerin çıktığı ofislerde daha geniş ve ferah odalar ve farklı aktiviteler ile karşılaşmaktayız. Ofisinizi ve şirketin tasarımını yenileyip düzenledikten sonra verimliliği kaybetmemek için eğlenceli aktivite ve oyunlar düzenlemek isteyebilirsiniz. Öğle yemeğine yeni bir tasarımla ve oyunlaştırma ile farklı bir hava katmak, masa tenisi aktiviteleri, oyun alanı ve daha fazlası ekibinizi hem motive edecek hem de uzun mesai saatleri arasında dinlendirecek ve bir süreliğine de olsa çalışma alanından çıkarıyor olacak.

Bu ve bunun gibi ofise yapacağınız eklemekler çalışanların ve sizin daha rahat ve keyifli bir ortama sahip olmasına yardımcı olur ve üretkenliğinizi arttırır. Bunun yanı sıra daha da sosyalleşmelerini sağlar, böylece kapalı odalar ardında asla kimseyle konuşmayıp bilgisayara gömüldüğünüz saatler yok olup gider. Kısacası motive edici araçlar ve aktiviteler ekibin ve sizin daha arkadaş canlısı olmanıza ve beraberliğinizi sağlamlaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra ortak paylaşımlı ofisler de son zamanlarda bu tür aktiviteler düzenleniyor; networking saatleri, turnuvalar, yarışmalar, özel gün kutlamaları ve dahası. İnsanlar çalıştıkları ortamda daha sıcak bir çevre ile karşılaştıklarında orayı daha iyi benimseyebilir; Türkiye’de an itibariyle bunun en iyi örneklerini Kolektif House ve Workinton gibi yerlerde görmekteyiz. Paylaşımlı ofislerde kalabalıktan uzaklaşıp yalnız kalmak istediğinizde yararlanabileceğiniz meditasyon odaları veya farklı manzaraya sahip alanlar sizi karşılıyor; yenilenmiş ofislerde de bu tür odaları görebiliyoruz.

Motive edici ofis aktiviteleri, paylaşımlı ofisler, meditasyon odaları, dinlenme alanları, keyifli oyunlar ve çeşitli turnuvalar bir ofiste çalışan bireyleri hem mutlu edecek hem de bulundukları yeri daha da sevmelerini sağlayacaktır. Böylece daha sıcak ve daha aile gibi bir ortam oluşacak bu da verimliliğin aynı oranda artmasını sağlayacaktır.