En İyi 5 Saas Pazarlama Tekniği

Şirketinizi ya da firmanızı sektörde sağlam bir zemine yerleştirmek, rakipleriniz arasından sıyrılmak ve şirketinizin gelişmesine yardımcı olmak için neler yapıyorsunuz? Eğer firmanızın gelişimine müdahale etmezseniz, sektörün sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmazsanız ve yeni pazarlama tekniklerini denemekten kaçınırsanız hüsran dolu sonu görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Şirketinizi ya da kuruluşunuzu en başarılı şekilde yönetmek ve büyütmek için Saas pazarlaması hakkında detaylı bilgi alarak uygulamaya başlamak, rekabet ortamında ayakta kalmanız için sizlere aradığınız desteği verecektir.

Saas pazarlama, işinize fayda sağlayacak yeni pazarlama tekniklerini bir arada sunar. Saas pazarlamanın sunduğu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Saas pazarlama, ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin görünürlüğü artırır.
  • Müşteri potansiyelinizi artırır.
  • Rekabet ortamında firmanıza güç verir.
  • Müşteri memnuniyeti ve sadakatinin oluşmasına olanak tanır.

Genel olarak firmanızın Saas pazarlamasına girmesi, pek çok olumlu sonuçları beraberinde getirecektir. Sizler Saas pazarlamasına dahil olmaya karar verdiyseniz, en iyi Saas pazarlama tekniklerini bilmeniz bir hayli önemlidir. Biz de en iyi 5 Saas pazarlama tekniğini sizin için bir araya getirdik!

1.  Ücretsiz Denemeler

İnsanların ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yakından tanıması için en geçerli yollardan biri olarak karşımıza çıkan ücretsiz denemeler, hedef kitlenize ulaşmanın ve anlık geri bildirimler almanın kapısını ardına kadar açar.

Yapılan araştırmalar neticesinde ücretsiz denemelerin iki farklı getirisi olduğunu ortaya çıkarıldı. Bunlardan ilki, söz konusu pazarlama tekniğinin %60 oranında müşteri geri dönüşü sağladığı.

Ücretsiz olarak ürünleri/hizmetleri deneyimleme olanağına sahip olan kişilerin %60’ı ücretli sürüme geçerek kalıcı bir portfolyo oluşturdu. Ücretsiz denemelerin sunduğu diğer avantaj ise ürünlerin veya hizmetlerin nihai tüketici ile buluşmadan önce küçük bir grup üzerinden elde edilen sonuçların düzenlemeler ve yapılandırmalar yapmaya imkan tanımasıdır.

Saas pazarlama teknikleri arasında oldukça popüler olan ücretsiz denemeler, genel olarak satışlarınızda gözle görülür bir artış elde etmenize destek olacaktır.

2.  Tavsiye Bonusları

Saas pazarlama tekniklerinden biri olan ve oldukça etkili bir yöntem olan tavsiye bonusları, mevcut müşterilerinizi mutlu etmek ve yeni müşterileri karşılamak demektir.

Müşterinize sunacağınız indirimler, bonus puanlar ya da ücretsiz hizmetler karşılığında, müşterinizin sizleri yakın çevresine tavsiye etmesi üzerine planlanan bu teknik, oldukça gerçekçi sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Bu sayede sizler hem halihazırda bulunan müşterinizi etkileyecek hem de potansiyel müşterilerinizi kendinize çekebileceksiniz.

3.  Tıklama Başına Reklamlar (Google Reklamları)

Google arama motorunda ilk sıralarda yer almak, ilk tercih edilenlerden biri olmayı garantiler. Bu noktada, tıklama başına reklamlar arama motorunda ve diğer web sitelerinde firmanızı ya da şirketinizi tanıtmak için harika bir seçenek sunar. Ücretli bir reklam türü olan bu teknikte, doğru anahtar kelimelere odaklanarak doğru hedef kitleye ulaşmak ve sonucunda istenilen satışı yapmak mümkündür.

4.  Sosyal Medya

Sosyal medya artık hayatın bir parçası. Bundan dolayı, ondan en iyi şekilde yararlanmak ve sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek firmanız için yapacağınız en büyük yatırımlardan biri olacaktır.

Sosyal medya; şirketinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmanın en etkili yollarındandır. Çeşitli görsellerle, videolarla ve çekiliş kampanyalarıyla sosyal medyada aktif bir rol alarak bu basit Saas pazarlama tekniğinden en verimli şekilde yararlanabilirsiniz.

5.  E-Posta Pazarlama

Saas pazarlama teknikleri arasında belki de en hızlı sonuç veren yöntemlerden biri olan e-posta pazarlama, karşı tarafa firmanız hakkında bilgi vermek için birebirdir. Firmanızda gelişen yeni özellikler ve değişimler hakkında müşterilerinizi bilgilendirmek, hedef kitlenizi kampanyalardan haberdar etmek ve özel teklifler sunmak için benzersiz bir ortam sunan e-posta pazarlama, kullanılan kaynağa ulaştığında mutlaka başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.