Snapchat Spectacles Avrupa’da

Facebook, Twitter ve Instagram gibi öne çıkan sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat’in gözlükleri ve otomatları Kasım ayından beri, bir başka deyişle uzun bir süredir Amerikan pazarında aktif ve satışa sunulmuş bir halde. Amerika’da büyük ilgi odağı olan ürün şimdi ise Avrupa’ya gelmiş bulunuyor.

Snapchat’in donanım pazarında ilk tanıttığı ürün olan gözlükler (Spectacles) kamera yerleştirilmiş güneş gözlükleri olarak karşımıza çıkıyor. Gözlük ile çektiğiniz video ya da fotoğraflar Snapchat uygulamanız içinde saklanıyor. Snapchat Spectacles’ın Avrupa’daki fiyatı ise 130 Pound ya da 150 Euro.

Bu gözlükler Snapchat’in çevrimiçi mağazasından artık Avrupa için de sipariş edilebiliyor ancak bu durum Avusturya, Belçika, Danimarka, Almanya, İspanya, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İtalya, Hollanda, İsviçre, İsveç ya da İngiltere’de oturanlar için geçerli bir durum. Kim bilir, belki Türkiye’ye de yakın zamanda geliyor olur.

Eğer sadece çevrimiçi mağazasından sipariş etmek ile kalmayıp gerçek bir deneyim yaşamak isterseniz Snapbots yani Snapchat otomatlarının Avrupa şehirlerine geleceğini de bilmelisiniz.

Bu otomatlar sarı renkte olup size satın almadan önce gözlüklere ilişkin özel bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor. Bu otomatları Londra, Berlin, Paris, Barselona ve Venedik’te bulmak mümkün olacak. Bir gün boyunca bir noktada konumlanacak otomat ertesi gün bir noktada yer alıyor olacak.