Spider Man: Remastered Oyunu Çıktı

Marvel evrenini yakından takip eden fantastik sinema izleyicilerinin merakla beklediği Spider Man: Remastered oyunu çıktı.

Marvel evreninin en çok beğeni toplayan karakterlerinden olan Spider Man, zaman içerisinde birçok dönüşüme uğramıştı. Güçlü hikayesi, etkileyici görsel tasarımları ve Spider Man’in kahramanlıklarını içeren film, kısa sürede gişe rekorları kırmayı başarmıştı.

Teknoloji tutkunları ve oyun severlerin en yakından takip ettiği konu ise Spider Man’in dönüşüme uğrayan hikayesinin ne zaman bilgisayar oyunlarına taşınacağıydı. 13 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Spider Man: Remastered Marvel severlerle buluştu.

PC’lerde oynanabilecek olan oyunun sistem gereksinimleri ve hikayesi ise fazlasıyla merak ediliyor. İşte yeni Spider Man: Remastered oyunu hakkında tüm merak edilenler ve bilinmeyenler!

Spider-Man: Remastered Oyunun Hikayesi ve Evreni

Spider Man: Remastered hikayesi, Marvel severler ve bilgisayar oyunu tutkunlarının son dönemde en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Oyunun tanıtılması ile birlikte Marvel evreni takipçilerinin merakı da büyük oranda giderildi.

Spider Man: Remastered oyunu hikayesi, Spider Man’in klasik serüvenlerine benzer nitelikte olacak. Sinemadan da yakından bilindiği üzere Spider Man, her filmde dünyayı yok etmeyi amaçlayan güçlere karşı koyan süper kahraman konumundaydı.

Oyununun hikayesi de aynı ölçüde sinemaya ve çizgi romana sadık kalınarak oluşturuldu. Oyunda Spider Man, New York’u yok etmek isteyen güçlere karşı mücadele veriyor. Birbirinden farklı zorluk seviyesinde görevlerin yer aldığı oyunda oyuncular, Spider Man’e istedikleri gibi hükmedebilecek. Yapılan iyileştirmelerle çok daha efketif bir oyun deneyimi vadeden Spider Man: Remastered, Spider Man’in şehirdeki büyük çetelerle olan mücadelesini konu ediniyor.

Spider-Man Remastered Sistem Gereksinimleri

Spider Man: Remastered hikayesi kadar oyun severlerin merak ettiği bir diğer konu da oyunun talep ettiği sistem gereksinimleri idi. Windows 10-64 Bit bilgisayarlarda oynanabilecek olan Spider Man: Remastered, 70 GB’lık depolama alanı gerektiriyor. Spider Man: Remastered minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

  • 1280×720 piksel ekran çözünürlüğü,
  • Intel Core i3-4160 veya AMD eşdeğeri işlemci,
  • Nvidia GeForce GTX 950 veya üzeri GPU ya da eşdeğeri AMD grafik kartı,
  • 8 GB RAM

Minimum bu sistem özelliklerine ev sahipliği yapan bilgisayarlarda Spider Man: Remastered oyunu rahatlıkla oynanabilecek.

Oyun için önerilen sistem gereksinimleri de beli oldu. Bu doğrultuda Spider Man: Remastered için önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

  • 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğü,
  • 16 GB RAM,
  • Nvidia GeForce GTX 1060 6GB grafik kartı veya muadili AMD grafik kartı,
  • AMD Ryzen 5 1600 veya Intel Core i5-4670 işlemci

Yüksek standartta bir deneyimle Spider Man’e hükmetmek isteyen oyuncuların sahip oldukları bilgisayarlarında bu sistem gereksinimlerini sağlamaları gerekiyor.

Spider-Man Remastered Hangi Platformlardan Alınabilecek ve Fiyatları Ne Kadar?

Spider Man: Remastered fiyatı da oyunun kullanıcılarla buluşmasıyla birlikte belli oldu. Steam ve Epic Games Store aracılığıyla Marvel severlerle buluşacak olan oyunun fiyatı, beklentilerin biraz üzerinde.

Spider Man: Remastered fiyatı Epic Games Store üzerinden 499 TL olarak belirlendi. Steam platformunda da benzer fiyatlarla satışa sunulan Spider Man: Remastered’ın, kısa süre içerisinde rekor kırarak yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Bununla birlikte Spider Man: Remastered fiyatının düşmesi bekleniyor. Steam ve Epic Games Store’un yanı sıra dünyada Insomniac Games gibi, oyun mağazalarında da satışa sunulan Spider Man: Remastered’ın Türkiye satış fiyatında düşüş yaşanması bekleniyor. Ayrıca oyunun başlangıç fiyatıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşanmıştı. Daha sonra Sony tarafından yapılan düzeltme ile birlikte, artık kullanıcılar oyuna daha düşük maliyetle ulaşabiliyor.