Workup Girişimcilik Programı Başladı

689

Son dönemde öne çıkmayı başaran girişim destek programlarından biri olan Workup Girişimcilik Programı geçtiğimiz Mayıs ayında başlamış bulunuyor. Türkiye İş Bankası’nın desteklediği program Kolektif House’un önderliğinde yürütülüyor.

Başvuran ve seçilen girişimlerin program boyunca hukuk, teknik, teknoloji ve benzeri alanlarda destek alıp girişimlerini büyütme ve geliştirme şansı yakalayacağı programa başvuran girişimlerden ilk 10’u seçilmiş durumda. Seçilen bu 10 girişim iş fikri geliştirme, pazarlama ve sunum teknikleri, hukuk, finans ve muhasebe, devlet hibeleri, ekip kurma ve yönetme, araştırma ve müşteri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, teknik danışmanlık desteği, mentor ve çalışma ortamı desteği gibi olanaklardan da yararlanabiliyor olacak. İlk aşamada 10 girişim seçilse de ilerleyen süreçlerde yeni girişimler de kabul ediliyor olacak.

Workup Girişimcilik Programı ilk etabında toplamda hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı noktalarından 451 adet başvuru aldı. Programın ilk aşamasına seçilen girişimler arasında evcil hayvan alanında hizmet veren Banamama.co, ev sahipleri için kira tahsilatını kolaylaştıran E-kira, Instagram beğeni hizmeti üzerine odaklanan Boostfy, ücretsiz ve kolay para transferi vaat eden Mangr, nakliye alanında olan Octovan, mobilya üretimi ve satış alanında hizmet veren MobilyaTakip, geleceğe mesaj gönderme üzerine odaklanan sosyal medya uygulaması LeadTime, öğrencilerin not paylaşıp konuşabildiği bir platforma sahip olan Stubridge, sanal gerçeklik çözümleriyle öne çıkmaya aday Overdose Caffeine VR ve metin içeriği ve okuyucu analizi hizmetleri sunan Rone seçilmiş bulunuyor.

Workup Girişimcilik Programı mentorları arasında Ömer Erkmen, Deniz Gürkan, Volkan Kırtok, Oğuz Taner Okutan, Cem Hürtürk, Ali Rıza Kayacan, Halim Memiş, Numan Numan, Yakup Bayrak gibi önde gelen isimler bulunuyor. Girişim programı hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için https://www.workup.ist/’i ziyaret edebilirsiniz.