Elon Musk, Tesla’nın Cybertruck EV’sinin High-End 4 Motorlu Varyantına Sahip Olacağını Duyurdu

Tesla patronu Elon Musk Cuma günü yaptığı açıklamada, elektrikli otomobil üreticisinin merakla beklenen Cybertruck‘ının üst düzey dört motorlu bir varyantla geleceğini söyledi.

Musk bir tweet’te “İlk üretim, her bir tekerleğin bağımsız, ultra hızlı tepkili tork kontrolüne sahip 4 motorlu varyant olacak” dedi.

Elektrikli kamyoneti “çılgın teknoloji kervanı ” olarak nitelendiren Musk, Cybertruck’ın “sadece bir tank gibi değil, bir yengeç gibi çapraz olarak gidebilecek” hem ön hem de arka tekerlek yönlendirmesine sahip olacağını söyledi.

Araç, GMC’nin Hummer EV’si, Ford’un F-150 Lightning’i ve Rivian’ın R1T’si gibi kamyonetlerle rekabet edecekti. Bunlardan R1T, dört tekerleğe de güç sağlayan dört ayrı motor tarafından çalıştırılır ve GMC’nin Hummer’ı çapraz olarak sürülebilir.

Tesla‘nın ilk olarak 2019’da duyurulan kamyoneti roketlerde kullanılan paslanmaz çelikten yapılmıştır ve Musk, ön siparişler açıldığında Cybertruck için birkaç yüz bin sipariş aldığını lanse etmişti.

Musk, bir sonraki kazanç çağrısında ürün yol haritası hakkında güncellemeler yapacağını söyledi. Cybertruck üretiminin önümüzdeki yıl başlaması ve 2023 yılında seri üretime ulaşması bekleniyor.

Tesla Model Y

Toyota Hybrid Modeller Nasıl Çalışıyor?

Toyota SkyDrive Project SD 03 Uçan Araba

Elektrikli Araçlar Sürüş Teknolojileri

Yeni Nesil Araçlar: Hidrojen ile Giden Araçlar

Toyota’nın Yeni Gözdesi Proace City