Teknolojinin İlerlemesiyle Beraber Gelişen 3 İş Fikri!

20. yüzyılın üçüncü çeyreğinde başlayan teknolojik gelişmeler 21. yüzyılın başı itibariyle büyük ivme kazandı. Artık gündelik hayatın her alanında teknolojik bir unsur görmek mümkün. Haliyle bu durum birçok yeni iş fikirlerinin doğmasına, eski iş kollarının da revize olmasına sebep oldu. Biz de bu yazımızda sizler için teknolojinin ilerlemesiyle beraber gelişen 3 iş fikrine yer verdik.

Drone ile Teslimat

Drone teknolojisi başlangıçta askeri sanayinin ihtiyaçlarını gidermek için üretildiyse de kısa süre sonra yaşamın her alanına sirayet etti. Kullanımın basit olması, uçuş menzillerinin arttırılması ve dayanıklılık sorununun giderilmesi onun yaygın kullanıma sahip olmasındaki başlıca faktörlerdendir. Yakın dönemde ise bu teknolojide yeni ve bir o kadar da ilginç iş fikri ortaya çıktı: Drone ile teslimat.

İlk olarak Amazon firması drone ile kargo teslimatı test süreçlerine başladı. Ve bu süreçten oldukça memnun kalındı. Sonrasında Avrupa’daki birçok gıda zinciri drone ile evlere teslimat hizmetini yürürlüğe soktu. Kullanıcıların memnuniyet oranına bakılacak olursa yakın dönemde teslimat sektörünün tamamı drone entegreli olacak demek mümkün.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Benzin kaynaklarının hızla azalması ve yakın gelecekte tamamen tükenecek olması gerçeği, insanları yeni arayışlar içerisine soktu. Bunun en belirgin örneği elektrikli araçların yollarda yerini almasıdır. Şu an için başlangıç seviyesinde olan elektrikli araçlar gelecekte tüm dizel ve benzinli araçların yerini alacak. Bu nedenle elektrikli araç şarj istasyonu oldukça mantıklı bir iş kolu.

3D Baskı Dükkânı

3D baskıların tercih alanlarının gitgide yaygınlaşması, 3D baskı dükkânı iş fikrini doğurdu. Bu sayede düşük maliyetler harcayarak objeler üretilebilmektedir. Bu üretim işlemi özel 3D baskı makinaları ile gerçekleştirilir. Fakat belirtmekte fayda var bu makinalar hayli yüksek maliyete sahip.