Udemy’nin Ücretsiz Eğitimleri ile Kendinizi Geliştirin

Çağımız teknoloji ve gelişim çağı. Böyle olunca kişisel gelişim kursları ve eğitimler ile kendini geliştiren, donanımlı ve yetenekli bir birey olmak hem iş hayatında hem de eğitim hayatında istenilen başarıyı elde etmenin altın anahtarıdır.

İstediğiniz her yerden internet bağlantısı kurarak ulaşabileceğiniz hem bilgisayardan hem de mobilden kolayca erişim sağlayabileceğiniz, alanında deneyimli ve uzman eğitmenlerin sunduğu Udemy kursları ile kendinizi geliştirebilir ve hayallerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Udemy Nedir?

Udemy hem öğrenmek isteyen öğrencilerin hem de öğretmek isteyen eğitmenlerin tercih ettiği online bir eğitim platformudur. Hem ülkemizde hem de dünya çapında aktif olarak kullanılan platform 44 milyonu aşkın öğrenciye sahiptir.

65.000’i aşkın eğitmen, 75 farklı dilde sunulan kurslar ve 183.000’i aşkın eğitim içeriği ile Udemy devasa bir öğrenme havuzudur. 594 milyonu aşkın kurs kaydı yaptıran kişinin yer aldığı Udemy platformundan 8600’ü aşkın girişimci mezun olmuştur.

Platformda işletme, yazılım geliştirme, pazarlama, muhasebe ve finans gibi iş odaklı kursların yanı sıra kişisel gelişim, yaşam tarzı, müzik, sağlık ve fitness gibi bireysel kurs içerikleri de yer almaktadır. Kurs ve eğitim programlarının yanı sıra Udemy blog kısmında iş, gelişim, üretkenlik, tasarım ve pazarlama gibi pek çok farklı kategoride bilgilendirici içerikler yayınlanmaktadır. Bu çerçevede öğrenmek istediğiniz konu ya da alan ne olursa olsun size hitap eden kurslar ve içerikler sunan Udemy, dev bir online eğitim merkezidir.

Udemy bütçenizi zorlamadan, eğitim koşullarını ve ortamını belirleyerek takip edebileceğiniz, zaman tasarrufu ile kısa zamanda çok yol kat edebileceğiniz bir platformdur. Bir kez satın aldıktan sonra ömür boyu kurslara erişim imkânı sağlayan Udemy, aynı zamanda eğitimi bitirdiğinizde size sertifika da vermektedir. Ayrıca Udemy satın aldığınız kurstan memnun kalmadığınızda 30 gün içinde aldığınız kursu iade ederek, ücretini geri alabileceğiniz bir platformdur.

Udemy’den Nasıl Kurs Alınır?

Udemy’nin geniş öğrenme havuzuna ulaşmak ve size uygun kurslarla kendinizi geliştirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Udemy kurs satın alma işlemine başvurmak olacaktır.

Satın alma işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  1. Platforma giriş yaptığınızda üst kısımda yer alan kategorilerden aradığınız içeriklere ulaşabileceğiniz gibi kategori kısmının hemen yanında yer alan büyük arama kutucuğunu da kullanabilirsiniz. Bu alana istediğiniz kurs ya da eğitimle ilgili anahtar kelimeler girerek arama yapabilirsiniz.
  2. Karşınıza çıkan kurslar arasından sol kısımdaki dil, konu, seviye, ücret, puan, uzunluk ve altyazı gibi gibi filtre seçeneklerini kullanarak sizin için en ideal olan kursu seçebilirsiniz.
  3. Kurslar arasından seçim yaptıktan sonra dilerseniz bir, dilerseniz birden fazla kursu sepetinize ekleyebilirsiniz.
  4. Ürünleri satın almak için platforma giriş yapabilir ya da kaydınız yoksa e-mail ve şifre seçimi ile siteye kolayca kaydolabilirsiniz.
  5. Sepetinizdeki ürünleri size sunulan kredi kartı ya da banka kartı ödeme seçeneği ile satın alabilirsiniz.
  6. Satın aldığınız Udemy kursları ve eğitim içeriklerine istediğinizde başlayabilirsiniz. Kurslarda önemli yerlere işaret ve notlar oluşturabilir ya da eğitmeninize sorular sorarak kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

Udemy’nin Ücretsiz Kursları

Teknolojiyle ilgili temel konuları keşfe çıkacağınız, pratik beceriler kazanacağınız ücretsiz kurslar arıyorsanız Udemy üretkenliğinizi arttıracak pek çok farklı ücretsiz kurs seçeneği sunmaktadır. Kullanıcılara hem ücretli hem de ücretsiz kurslar sunan Udemy, daha üretken ve başarılı olmak isteyen herkese hitap eden bir eğitim platformudur.

Eğer eğitim almak istiyor ancak online eğitim sürecine ilk kez adım atıyorsanız ya da nereden başlayacağınızı kestiremiyorsanız size sunulan Udemy ücretsiz kurs seçenekleri ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Kursları inceleyerek ilgi alanlarınızı keşfedebilir; anlatım tarzını beğendiğiniz eğitmenleri yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz.

Udemy yatırım ve ticaret, web geliştirme, dijital pazarlama, kişisel gelişim, programlama dilleri ve üretkenlik gibi pek çok farklı kategoride 250’ye yakın ücretsiz kurs sunmaktadır. Başlangıç, orta, uzman ve tüm düzey gibi pek çok farklı seviyede ücretsiz Udemy kursları arasından bilgi ve pratik seviyenize göre kursları seçerek kaydolabilirsiniz.