Bilgisayarda PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Dünya genelinde adından söz ettiren PUBG mobile, ilk olarak 9 Şubat 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Gün geçtikçe hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan bu oyun, Mart 2021 yılında 1 milyar indirme sayısına ulaşmıştır. Ayrıca 2021 yılının Ağustos ayında 6,2 milyar dolar hasılat elde eden bu oyun, 2020 yılında en yüksek hasılat yapan oyun unvanını elde etti.

LightSpeed & Quantum Studio tarafından geliştirilen bu oyun, 3 yıllık süreçte popülerliğini artırarak piyasada önemli bir yer edindi.  Eğer siz de keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, bu oyunu oynayabilirsiniz. Peki, bilgisayara PUBG mobile nasıl kurulur? PUBG mobile nasıl Pc’de oynanır?  Tüm bu soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

Bilgisayara PUBG Mobile Nasıl Kurulur?

PUBG Corporation şirketi tarafından geliştirilen PUGB mobile oyunu hem Android cihazlarda hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aksiyon sahneleri ile ilk sırada yer alan bu oyun, takım oluşturmanızı sağlar. Bir Battle Royale oyunu olan PUGB, oluşturduğunuz takım ile yerden silahları toplamanıza ve bu silahlar ile düşmanı öldürüp zaferi elde etmenize olanak sağlar.

Oyuna başlamadan önce silah tutma, ateş etme gibi kabiliyetlere sahip olmanız gerekir. Aynı zamanda tekli sunucu sayesinde takımsızda oynanan bu oyun, 100 kişinin bir uçak yardımı ile belirli bir alana bırakılmasına dayanır. Bu alanda yeteri kadar silahı toplayan grup, oyunu lehine çevirmeyi başarabilir. Oldukça eğlenceli ve aksiyonu bol olan bu oyunu oynamak istiyorsanız, bilgisayara PUBG mobile kurulumu yapmanız gerekir. PUBG Mobile’ı PC’ye indirmek için aşağıda yer alan adımları takip etmelisiniz;

  • İlk olarak Tencent Emülatör olarak adlandırılan programı kurun,
  • Sonrasında yönlendirme tuşlarını takip ederek ilerleyin,
  • Emülatör kurulumu sona erdikten sonra emülatör simgesine tıklayın,
  • Otomatik yüklemenin ardından kurulumu tamamlayın,
  • Ayarlar sekmesinden gerekli düzenlemeleri yapın,
  • Çözünürlük ayarından dil seçeneğine kadar pek çok ayarı bu sekmeden kolaylıkla hallin ve kurulumu gerçekleştiriniz.

PUBG Mobile Nasıl PC’de Oynanır?

PUBG mobile, oyun müptelası pek çok kişinin uzun yıllardır vazgeçemeyeceği türden bir oyundur. Bireysel veya takım halinde mücadeleci bir ortam sunan bu oyun, pc ve mobil üzerinden rahatlıkla oynanabilir. Önemli bir mücadeleye sahne olan PUBG mobile, Pc’de nasıl oynanır? sorusu da pek çok kişinin gündemindedir.

PUBG Mobile’ı ilk defa oynamayı düşünüyorsanız, ilk önce bilgisayarınıza emülatör programını indirmelisiniz. Bu bağlamda BlueStacks, Nox App Player, ApowerMirror gibi programlar kullanılabilir. Ayrıca bilgisayarın gerekli donanım özelliklerine sahip olması, donma ve takılma sorunlarını önleyerek rahat bir oyun deneyimi yaşatır. Bu yüzden oyun oynamadan önce bilgisayarınızın donanım durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bu oyuna giriş yaptıktan sonra ilk olarak karakter oluşturmalısınız. Karakterinizi sol başparmağınızla yönlendirebilirsiniz. Sağ başparmağınızla da silahı kontrol edebilirsiniz. Takım halinde veya tek başına oynanabilen bu oyun, farklı harita seçenekleri ile zenginleşmiştir. Böylece oyun daha keyifli bir hale gelir.

Eğer oyuna bir takım arkadaşı eklemek istiyorsanız, oyunun ana ekranında yer alan sağ alttan “ekle” seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu bölüme arkadaşınızın takma adını yani nick name’ini yazmanız gerekir. Sonrasında ise arkadaşınız ekleme talebini kabul ederse oyuna dâhil olabilir, mücadeleye başlayabilir. Bu oyunda başarılı olmak için belirli stratejilere kulak vermek gerekebilir. Bunlar kısaca şu şekilde açıklanır;

  • Takımımızdaki kişi sayısı azalmışsa ve alan gittikçe daralıyorsa savunmaya geçin,
  • Rakipleri tek seferde alt etmek yerine öncelikle kendinizi koruma altına alın,
  • Sahip olduğunuz envanteri oyunun başından sonuna kadar dikkatli kullanın,
  • Yenilmemek adına mavi daire içinde kalmayı göze alıyorsanız, etrafınızı kollayınız.