eFootball 2023 Yeni Sezona İddialı Geliyor!

Kitleleri uzun yıllar boyunca etkisi altına alan Konami’nin PES serisinin yeni markası olan eFootball 2023 tanıtıldı. Bilgisayar ve konsol oyunu tutkunlarının yakından takip ettiği eFootball 2023, konsol oyunlarında ya da mobil cihazlarda erişime açık olacak.

Oyunla ilgili en çok merak edilen detaya da tanıtımda yer verildi. Beklentileri yüksek standartta karşılayacak eFootball 2023, tamamen ücretsiz olacak. PES severleri fazlasıyla mutlu eden bu haberin yanı sıra eFootball 2023, birçok iyileştirmeyle geliyor.

Konami, serinin 2023 versiyonunda yeni bir oyun motoru tercihinde bulundu. Yüksek standartta kullanıcı deneyiminin hedeflendiği yeni oyun motoruyla kullanıcılar çok daha iddialı bir PES deneyimi yaşayacak.

eFootball 2023 ile Kullanıcıları Neler Bekliyor?

eFootball 2023 ile Konami, kullanıcılarıyla futbol dünyasının tüm ayrıcalıklarını yüksek standartta bir deneyimle buluşturmayı amaçlıyor. Oyun üzerinde yapılan güncelleştirme ve iyileştirmeler, büyük oranda kullanıcı deneyiminin hedeflendiğini gösteriyor. Ayrıca 2023 yılında yapılan transferlerin yerleşik olarak bulunacağı eFootball 2023, yeni lisanslar ve Player Ambassador güncellemeleriyle de fark yaratmaya hazırlanıyor.

Bu doğrultuda 2023 model eFootball, Liverpool forması terleten İngiliz bek oyuncusu Trent Alexandre-Arnold ve Portekizli futbolcu Bruno Fernandes’i, Player Ambassador (Elçi) olarak belirledi.

İtalyan futbol takımları AC Milan ve Internazionale’nun lisanslarını da alan eFootball 2023, bu iki dev kulübün stadyumu ve ikonlarını da paylaşabilecek. eFootball 2023 ile gelen yenilikler ve güncellemelerden bazıları ise şu şekilde:

 • Inter ve AC Milan gibi dev kulüplerin ikonları, stadyumu ve amblemine oyunda lisanslı olarak yer verilecek.
 • 2022 transfer döneminde gerçekleşen tüm transferlerle takımların kadroları güncel olacak.
 • Meksika Ligi ile yapılan lisans anlaşmasıyla Meksika’da yer alan tüm kulüpler birebir oyunlarıyla oyun içerisine konumlandırıldı.
 • “Epic” ve “Highlights” türünde yeni kart tipleri kullanıcıyla buluşacak.
 • “Deneme Maçları” kategorisinde yer alan kulüplerin sayısı artırıldı.
 • Tamamen ücretsiz kullanım imkanı sunulacak.
 • Yeni oyun motoruyla daha epik, estetik ve iddialı bir oyun deneyimi sağlanacak.

Tüm bu güncelleştirme ve iyileştirmelerin yanı sıra eFootball 2023, konsol oyunlarının dışında mobil cihazlardan da oynanabilecek.

eFootball 2023 Sistem Gereksinimleri

eFootball 2023 sistem gereksinimleri, tanıtımın ardından oyun severlerin en çok merak ettiği konu haline dönüştü. PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Windows işletim sistemi destekli bilgisayarlardan erişilebilecek eFootball 2023, Steam üzerinden de oynanabilecek. eFootball 2023’ün sistem gereksinimleri ise yüksek standartta bir bilgisayar gereksinimi içermiyor. Yeni nesil bilgisayarların çoğundan oyun rahatlıkla oynanabilecek.

Oyun ve futbol tutkunlarının yakından takip ettiği eFootball serisinin 2023 versiyonu, önemli düzeyde bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Bu doğrultuda oyuna erişim için bazı sistem gereksinimlerinin karşılanması gerekiyor. eFootball 2023 sistem gereksinimleri şu şekilde:

 • Windows-64 Bit işlemci,
 • Minimum Windows 10 işletim sistemi,
 • 8 GB RAM,
 • Intel Core i5-2300 ya da AMD FX-435 işlemci,
 • Radeon HD 7790 veya Nvidia GeForce GTX 660 Ti ekran kartı,

Bu özelliklere sahip olan bilgisayarlardan eFootball 2023, sorunsuz ve konforlu bir şekilde oynanabilecek. Ayrıca eFootball 2023, 50 GB’lık dahili depolama gereksinimine ihtiyaç duyuyor.

eFootball 2023 Hangi Platformlardan Alınabilecek ve Fiyatları Ne Kadar?

eFootball 2023 fiyatları hakkında açıklama Konami tarafından yapıldı. Açıklamaya göre oyun, tamamen ücretsiz olarak sunulacak. Oyuna erişim sağlamak isteyen kullanıcılar Steam platformu üzerinden ya da Konami’nin resmi web adresi aracılığıyla indirme işlemlerini tamamlayabilecek. Ayrıca güncellemeleri takip etmek isteyen ve yeni paketleri indirmek isteyen kullanıcılar da yine Konami resmi web adresi ve Steam aracılığıyla bu işlemleri gerçekleştirebilecek.