İklim Teknolojileri Şirketi “Tesseract” 78M Dolarlık Yatırım

Sunmuş olduğu yenilenebilir enerji çözümleri ile son dönemde dikkatleri üzerine çeken Tesseract projesi, tam 78,7 milyon dolarlık yatırım aldı. Balderton Capital ve Lakestar önderliğinde gerçekleştirilen yatırım turunda dikkatleri üzerine toplayan Tesseract, özellikle yenilenebilir enerji çözümleriyle ön plana çıkıyor.

Düşük maliyetle yüksek standartta sürdürülebilir enerji çözümleri sunan Tesseract, 2022 yılının ocak ayında Charles Orn tarafından kurulmuştu. Düşük maliyetle temiz ve sürdürülebilir enerji olanağı vadeden proje, Avrupa’da yaşanan enerji sorunlarına odaklanıyor. Avrupa’nın enerji sorunlarını sürdürülebilir prensiplerle çözüme kavuşturmayı amaçlayan Tesseract, “10 kat daha ucuz %100 yenilenebilir” mottosuyla hareket ediyor.

Uygun Fiyatlı ve Sürdürülebilir Enerji Üretimi

Finansal çözümler sunan İngiliz merkezli Revolut şirketi tarafından desteklenen Tesseract, iklim değişikliğine karşı ürettiği inovatif yaklaşımlarla dikkat çekmeyi başarmıştı. Henüz çok taze bir proje olmasına karşın, son yatırım turunda tam 78,7 milyon dolarlık yatırım alan Tesseract, resmi internet sitesi üzerinden yaklaşımlarını ifade ediyor.

Tesseract, büyük enerji şirketleri yerine çok daha uygun fiyatlı ve sürdürülebilir enerji üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Projenin hedefleri, kısa sürede dünyanın farklı noktalarında dikkat çekmeyi başardı. Dev enerji şirketlerine karşı pozisyon olan Tesseract, son yatırım turunda aldığı destekle tekrardan gündeme geldi.

Daha Ucuz ve %100 Yenilenebilir

Tesseract, büyük enerji üreticilerine karşı daha minimal ve etkili çözümler sunuyor. Teknolojiyle gelişmeyi ve büyümeyi hedefleyen proje, çevreci yaklaşımlarıyla ön plana çıkıyor. Sürdürülebilir enerji çözümlerini düşük maliyetlerle sunmayı hedefleyen Tesseract, sürdürülebilir prensipler üzerine inşa edilmiş yönetim politikalarıyla dikkat çekiyor.

Oldukça iddialı ve sert bir yönetim politikasına sahip olan Tesseract, fırsatlardan yararlanarak inovatif yaklaşımlarla sürdürülebilir enerji çözümleri üreterek çevresel sorunları önemli ölçüde gidermeyi planlıyor.