İş Bankası Metaverse’de Toplantı Yaptı ve Reklam Verdi!

Sanal gerçeklik olarak nitelendirilen Metaverse evreni, tüm dünyada fırtına gibi esiyor. Birçok sektörü ve alanı içine almaya başlayan sanal evren, birçok şeyi uzaktan yapabilme imkânı tanıyor.

Metaverse evreninde bulunan Roblox oyun platformu Ocak aynıda İş Bankası reklamlarını yayınladı. Dünya ölçeğinde gelişen bir oyun platformu olan Roblox, Türkiye’nin ilk reklamları ile heyecan uyandırdı. Çevrimiçi oyun sistemi olan Roblox, Türkiye İş Bankası ile bir ilki gerçekleştirdi. Türkiye’den bu sisteme ilk reklam veren banka olma unvanını yakalayan Türkiye İş Bankası, VR sanal gerçeklik oyununda görüntülendi.

Oyun devam ederken, oyunun geçtiği evrende bulunan billboardlar, Türkiye İş Bankası reklamları ile buluştu. Metaverse gerçekliğinde reklam veren banka, reklam anlaşması ile ilgilerin odağı oldu.

Metaverse’de toplantı yapıp reklam veren İş Bankası, 2019 yılı içerisinde çıkartmış olduğu bir kartının reklamlarını, sanal evrende meraklıları ile buluşturdu. Teknoloji ve sanal gerçekliğin piyasaları ve sektörleri ele geçirmeye başladığı şu günlerde, artık değişimin vakti geldi diyen İş Bankası, Türk finans çevreleri için de bir örnek teşkil ediyor. Geleceğe yatırım yapan banka; geleceğin sanal evren projesi içerisinde ilk girişimini gerçekleştirdi.

İş Bankası Reklamları Artık Metaverse’de

İş Bankası’nın Maximum Gaming Kartı tanıtımı yapılan reklam Metaverse’ de oyun gerçekliği içerisinde yerini aldı. Banka 2018 yılında e-sporcular için ön ödemeli bir kart projesi olduğunu duyurmuştu. 2019 yılı itibari ile kullanıma açılan ve banka müşterileri ile buluşturulan Maksimum Gaming Kartı, Roblox oyuncuları ile Metaverse evreninde bir araya geldi.

Çok geniş bir arzı bulunan Metaverse özellikle de Roblox oyunu ile dikkat çekiyor. Dünya genelinde 200 milyon, Türkiye’den ise 5 milyon katılımcısı bulunan oyun içerisinde Türkiye İş Bakası reklamının bulunması ise oldukça başarılı bir atılım. Banka, hedefini genç kuşağa çevirerek, yeni sistem içerisinde onlara ulaşmak için Metaverse evreninde yer alıyor. Şu an için Roblox oyununun 10 farklı bölgesinde yer alan reklam kampanyası, milyonlarca kişiye ulaşma amacı ile Metaverse’de yayınlandı.

Metaverse evreninin avantajlı birçok yanı bulunuyor. Özellikle de salgın döneminde sektörlerin online çalışma prensibini benimsemiş olması sanal evrenin avantajlarını çok daha görünür hale getirdi. Aynı ortamda bulunuyormuş gibi 3 boyutlu bir toplantı gerçekleştiren İstanbul İş Bankası çalışanları da bu deneyimi birebir yaşadı.

İş Bankası Çalışanları Metaverse’de Toplantı Yaptı!

İş hayatını da etkisi altına alan Metaverse çalışmalarını ve gelişimini sürekli olarak sürdürüyor. Gelecek dönemde çok daha farklı platformlarda da etkisini göstereceğinin sinyallerini veren sistem, İş Bankası çalışanlarını da ağırladı.

Metaverse’de toplantı yapan İş Bankası çalışanları farklı bir deneyimi Türkiye’de yaşayan ilk banka çalışanları oldu.

Metaverse’de toplantı yapabilmek için gelecek dönemde bazı ekipmanlar kullanmanız gerekiyor. Bu ekipmanlar;

  • VR Gözlük
  • Hassas Kulaklık
  • Akıllı Eldivenler

Yukarıda belirtilen ekipmanları geleceğin en önemli evreni için kullanıma uygun hale getirme çalışmalar hala devam ediyor. Ocak ayı içerisinde ekip olarak Metaverse toplantısı gerçekleştiren İş Bankası, bu sayede Metaverse evreni içerisinde bulunan milyonlarca insana ulaşma imkanını buldu.

Metaverse evreni aslında birçok konuda ulaşılmazlığı ortadan kaldırmak amacı ile kuruldu. Mesafeleri ve zamanı ortadan kaldırarak, ana öznesi olan merkeziyetsiz sanal bir dünya sunuyor. Özellikle de iş dünyasının bu konuda gelecek vaat eden projelerini zamanla insanlarla buluşturacağı da bilinen bir gelişme. Metaverse sayesinde farklı noktalarda bulunan kişiler aynı toplantı odasında 3 boyutlu bir şekilde bulunabilecek.