Metaverse’de 650 Bin Dolara Yat Satışı Gerçekleşti

Metaverse ya da diğer adıyla sanal evren olarak isimlendirilen sanal platformda son günlerde arazi ve diğer NFT’ler rekor anlaşmalarla gündemden düşmüyor. Bütün dünyanın dikkatini çeken ve milyonlarca kullanıcının da merakla takip ettiği bir satış 24 Kasım 2021 gerçekleşti. Metaverse’de bir yat tam 650 Bin Dolara alıcı buldu!

650 Bin Dolarlık Yatı Kim Satın Aldı?

Büyük bir metaverse platformu olan Sandbox Metaverse’de Metaflower adlı bir mega yat beklenmedik bir şekilde 650.000 $ (yaklaşık 9 milyon TL) karşılığında satıldı. Metaflower Super Mega Yacht satışı, ethereum blok zinciri üzerine kurulu sanal bir evren olan Sandbox Metaverse’deki en pahalı NFT satış anlaşması olarak tarihe geçti.

Metaverse geliştiricisi Republic Realm firması tarafından satılan yat, dört katlı, iki helikopter pisti, birkaç salonu, bir dans pisti ve bir jakuzisi gibi özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.  Metaflower, zamanla birçok Premium varlığın piyasaya sürüleceği lüks Fantasy projesinin bir devamıdır. Fantasy Projesi sürat tekneleri, jet skiler, marinalar, plaj kulüpleri ve özel adalardan oluşması planlanan bir sanal evren projesidir.

Sanal varlıklar olağanüstü fiyatlara peynir ekmek gibi satılmaya başladığında, Metaverse’in sisteminin popülaritesi bir anda dünyanın gündemine oturdu. En popüler metaverse oyunlarından biri olan The Sandbox’ın Atari, Adidas, Snoop Dogg, Deadmau5, The Smurfs gibi ünlü markalarla ilişkisi bulunuyor.

Snoop Dogg’da Metaverse’de

Eylül ayında Amerikalı ünlü rap müzik sanatçısı Snoop Dogg, Sandbox Metaverse’de de bazı premium mülkleri satın aldığını açıkladı. Aralık ayında, alıcıların Amerikalı Rap sanatçısının dijital mülküne bitişik gayrimenkul alanlarının satışına izin veren bir “Snoopverse Land Sale” işlemleri başlatıldı.

Snoop Dogg’un satın aldığı sanal mülkün hemen bitişiğindeki sanal arsa 400.000 dolara alıcı buldu. (71.000 SAND – Sandbox meta veri tabanının yerel kripto para birimi). ‘P-Ape’ takma adını kullanan alıcı, aranan çok değerli birkaç NFT‘ye sahip ve bir koleksiyoncu olarak tanınıyor.

Ayrıca Republic Realm yatırım yönetimi sanal gayrimenkul üzerine inşa edilmiş sanal villalara sahip 100 özel adadan oluşan bir dizi “Fantezi Adaları” projesini de hayata geçirdi Adalar, proje satışa açıldıktan kısa bir süre sonra sadece 24 saat içinde yaklaşık 280.000 $ (63.9 ETH) karşılığında satıldı.

Sanal gayrimenkul, giderek daha popüler hale gelirken bu fırsatı değerlendirmek isteyen Metaverse kurucuları büyük yatırımcıların erişimlerini genişletmeleri için yeni bir olasılıklar evreni daha inşa etti.