Avivasa’nın Ofisi Diğer İş Yerlerine İlham Veriyor

Çalıştığınız iş yeri sizin en rahat hissettiğiniz yerlerden biri olmalıdır, aksi takdirde ruhunuz bunalabilir, sıkılabilir ve çalışmanıza odaklanmakta zorluk bile yaşayabilirsiniz. İşte bu noktada yapmanız gereken bunaltıcı ve kasvetli ortamlardan olabildiğince uzaklaşıp size ilham veren yerlerde çalışmaktır. AvivaSA da çalışanları için bunu yapmaya başardı!

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biri olarak kabul edilen AvivaSA geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ilk yeni “dijital garaj” ofisini açtı. Sözünü ettiğimiz ofis çalışanlarına sıcak, esnek ve üretken bir ortam sunmayı başarıyor.

Çıkartılabilen parçalar aracılığıyla birbirinden ayrılabilen iç bölümler toplantı, sunum ve benzeri etkinlikleri gerçekleştirmeyi sağlayan ekipmanlar ile donatılmış. Bu ekipmanların ve bölümlerin sahip olduğu önemli özelliklerden biri de ses geçirmez yapıya sahip olmaları, böylece diğer çalışanlar rahatsız olmuyor. Bölümlerinden birbirinden ayrı noktalar olduğunu belirten çizgiler ise dekoratif çiçek saksıları ve tavanda asılı duran çok amaçlı kancalar olarak karşımıza çıkıyor.

AvivaSa’nın yeni dijital ofisi çalışanlarını kapalı kapılar ardına gizlemiyor, onları rahat ve eğlenceli mobilyalar ile karşılıyor. Mobilyalar Derin Derin koleksiyonu tarafından özenle seçilmiş ve bazıları tek bir alandan ayrılabilen bölümlere özel olarak tasarlanmış. Özellikle bir parça Thomas Heatherwick tarafından Wonderpus’un Magis ürünleri arasından seçilmiş, “Spun Chair” adlı bu parça ofise oldukça farklı bir hava katıyor.

Çalışanların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış ofiste bölümler farklı kombinasyonlara göre birleştirilip ayrılabiliyor. Farklı mekanizmalar kullanılan ofiste dinamik bir tasarım hedeflendi. Taşınabilir ekipmanlar sayesinde ise toplantılar sayesinde sunum gibi etkinlikler için gerekli malzemeler kolayca sağlanabiliyor.

Ofiste çalışanlar ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeye sahipler: dosya dolaplarından vestiyerlere, kutulardan masalara kadar her şey çalışanların günümüz ihtiyaçlarına göre tasarlanmış durumda. Ofiste yaratılan eğlenceli ve rahat köşeler ise toplantıların daha rahat ve üretken geçmesini sağlıyor. Bu alanlar salıncak ve hareketli sandalyeler ile donatılmış ve çalışanlar burada bilgisayarlarını alıp rahatlıkla toplantılar yapabilir ya da görüşmelerini gerçekleştirebilir. Oturma bölümü ise yine salıncaklar ile dolu, teras tarafında ise sabit bir masa mevcut.

Mavi, yeşil ve sarı renklerinin yoğunlukla kullanıldığı AvivaSA Dijital Garaj Ofisi doğrusal tavan ışıklandırmaları, başarılı tasarımı ve mobilyaları ile dinamik bir kimliğe bürünüyor.