Facebook Yeni İş İlanları Reklamlarıyla LinkedIn’e Rakip Oluyor

Facebook geçtiğimiz günlerde yine yeni bir özellik ile karşımıza çıktı: iş ilanları reklamları! Facebook’un geçtiğimiz sene test çalışmalarına başladığı ve bu sene karşımıza çıkardığı ilgi çekici yeni özelliği ile iş arayanlar platformdan, siteden ayrılmadan rahatlıkla iş bulabilecek ve iş arayan kurumlar iş ilanlarını bu platform üzerinden öne çıkarabiliyor olacak. Bu güncelleme Linkedin çalışanlarını bir hayli kızdıracağa benziyor.

Güncelleme ayrıca işletme sayfalarının statü girer gibi iş ilanı girme ve listelemesine izin veriyor. Girdikleri “iş ilanı” statüleri kullanıcıların ana sayfasına düşüyor olacak. Link yönlendirme, paylaşma ve yorum yapmanın yanı sıra kullanıcılar “Şimdi Başvur” butonunu da kullanabiliyor olacak. Hızlı başvurma yöntemi ile butona tıkladığınız an otomatik olarak ana bilgileriniz forma girilmiş ve profil fotoğrafınız ilgili forma yüklenmiş olacak. Daha sonra ise hızlı başvurma butonu sayesinde ilgili kurumlara hızlı bir başvuru yollayabilir ve iş başvurunuzu Facebook Messenger kullanarak hızlıca yollayabilirsiniz!

Güncellemenin bir başka avantajı ise sayfaya “İşler” sekmesi eklenmesi; böylece ilgili kişiler ya da kurumlar şirketin açık pozisyonlarını rahatlıkla görebilecek. Bu listeleme tıpkı bildiğimiz Facebook gönderilerinin sahip olduğu tarza sahip olacak.

Güncelleme Linkedin tarafından adeta bir savaş hamlesi gibi gözüküyor ancak diğer taraftan bakıldığında hem Facebook hem de iş arayan kullanıcılar için harika bir özellik olarak düşünülüyor. Kullanıcı davranışları baz alınarak düzenlenen özellik, Linkedin’in aksine kullanıcılara çok daha rahat bir iş bulma ve iş ilanı oluşturma platformu sunuyor. Gönderi paylaşır gibi iş ilanı yayınlayabilir, arkadaşınızı etiketleyebilir ve hatta yorum bile yapabilirsiniz, aslında her şey olduğu gibi. Facebook’un bu güncelleme ile dikkat çekmesinin sebebi aslında biraz da her şeyin olduğu gibi olmasına bağlı, Linkedin Facebook gibi bir ortama sahip değil, her ne kadar yeni bir site tasarımı ile karşımıza çıksa da.

Facebook’un yeni iş ilanları reklamları ve iş bulma güncellemesi şu an Amerika ve Kanada bazlı işletme sayfalarında uygulanabiliyor. Uygulamanın Facebook’a kazanç getireceği oldukça açık çünkü işletmeler iş ilanlarını öne çıkarmak için reklam kampanyaları da uyguluyor olacaktır. Yeni özelliğin Türkiye’ye de bir an önce gelmesini diliyoruz.

LinkedIn Nedir?

Microsoft Çin’de LinkedIn’i Kapatıyor

LinkedIn’de Nasıl Bağlantı Kurulur?

LinkedIn’de Nasıl Reklam Verilir?

LinkedIn Haftalık Davetiye Limiti Ne Kadar?

LinkedIn Bağlantı Kurma

LinkedIn Güncellemeleri İle Profilinizi Geliştirin

Yapmayı Durdurmanız Gereken 14 LinkedIn Hatası!!