Dünyada Mikroçip Taşıyanların Sayısı Artıyor

Geleceğin teknolojisi mikroçipler önümüzde ki yıllarda hayatı bir hayli kolaylaştıracak gibi görünüyor. Özellikle İsveç ve Almanya’da  kullanımı yaygın olan çiplerin Almanya’da 4.000’e yakın kullanıcısı mevcut.

Çipler kullanım rahatlığı, sağladığı teknolojik kolaylıklar ile her yaştan talep alıyor. 59,99 Euro ile başlayan cazip fiyatları ise tercih sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Mikroçip Nasıl Çalışıyor?

NFC (Yakın alan iletişimi) çipi siparişi verdikten sonra ideal olarak kiti alıp vücuda yerleştirmek için bir piercing stüdyosuna gidilebilir ya da insanlar bu işlemi kendileride yapabilir. Taşınabilir telefonla çip programlanıyor. Geriye çipin şırınga ya da farklı bir metotla derinin altına yerleştirilmesi kalıyor.

 “I am Robot” isimli firmanın sahibi Sven Becker, aynı zamanda genel müdürlüğünü yaptığı firmayı 3 yıl önce kurdu. İlk olarak kendini denek olarak kullanarak mikroçipi başparmağıyla işaret parmağının arasına yerleştirdiğini ve olumlu netice aldığını dile getirdi.

Almanya’daki Amerikan çiplerini satan tek yer Sven Becker olsa da farklı Alman firmaları da artık çip teknolojisine el atmış durumda. Şirket sahibi Sven Becker’e göre tüm yaş grupları, cinsiyet ve farklı iş ve meslek gruplarından insanlar mikroçipi alıp kullanıyor.

İnsanlar Çipi Ne İçin Kullanıyor?

Mikroçip şifre, imza ve anahtar gerektiren her türlü platformda kullanılabiliyor. Pratik olması sebebiyle iş, bağlantı, iletişim için kartvizit olarak da kullanıyor. Bunun yanı sıra taşıyıcılar ev, ofis, posta kutusu, spor salonu gibi ya üyelik ya da giriş kartı gerektiren ve de çiple eşleşecek tüm girişler için kullanma imkanına sahip.