Bionluk Nedir?

284

Bionluk, yetenekli freelancer topluluğu olarak tanınan, Utku Subakan ve Onur Şahin tarafından kurulmuş olan bir platformdur. Platformun amacı adından da anlaşılacağı üzere 10 TL’den başlayan fiyatlarla pek çok alanda çeşitli işler yapma olanağı sağlamaktır.

Bionluk, hizmet arayanlar ile hizmet verenleri bir araya getirir. İçerik üretmek, çeviri yapmak, grafik tasarlamak, yazılım yapmak veya animasyon yapmak gibi çok farklı yeteneği bulunan insanların, yaptıkları işleri kendi belirledikleri fiyatlar üzerinden hizmete sundukları Bionluk platformu, freelancer çalışanlara özgür bir çalışma ortamı oluşturmak için tasarlanmıştır.

Bionluk Nasıl Çalışır?

Bionluk belirli bir sistem üzerinden hareket eder. Bu sistemin amacı hizmet verenin ve hizmet alanın mağdur olmamasına yöneliktir.

Bionluk’ta bir hizmet talep ettiğinizde, ödediğiniz miktar hizmet verene aktarılmadan önce Bionluk havuzunda bekletilir ve hizmet alındıktan sonra hizmeti sunan kişiye ücret iletilir.

Hizmet alacak olan kişi gerekli bilgi, esas ve detayları hizmet verecek kişiye ilettikten sonra süre işlemeye başlar.

Hizmet verecek olan kişi, ilanında belirttiği süre içerisinde hizmeti karşı tarafa iletmek durumundadır. Bu konuda bir aksaklık meydana geldiğinde sipariş iptal edilir ve satıcı için olumsuz yorum bırakılır. Bu esnada hizmet isteyen kişinin ödediği ücret, bekletildiği havuzdan tekrar iade edilir.

İş tamamlandıktan ve teslim edildikten sonra alıcı işi inceler ve sonuçtan memnun kalırsa havuz hesabında bulunan ücretten %20 Bionluk.com hizmet bedeli kesilerek, satıcıya ücreti aktarılır.

Yapılan işten alıcı memnun kalmazsa satıcıdan revizyon talep edebilir. Satıcı, belirlenen düzeltme süresi içinde istenen kriterlere uygun olarak düzenlemeyi yapar ve işi teslim eder.

Alıcı, işlem tamamlanıp işi teslim aldıktan sonra işle ilgili yorumda bulunur. İsterse yapılan işi satıcının teslim ettiği işler bölümünde yayımlatabilir.

Bionluk’a Üye Olmak Ücretli mi?

Bionluk’a üye olmak ücretlidir. Sadece bir kereye mahsus 20 TL ödeme yaparak Bionluk’ta sınırsız portfolyo yükleme, sınırsız saklama alanı, tüm alıcıların taleplerini görme ve teklif verme, kişilere özel teklifler sunma, ücretsiz bir şekilde iş ilanı oluşturma, ilk bir ay süresince VIP destekten faydalanma ve hediye olarak 1000 bicoin kazanma imkânlarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda müşteriler ile sesli görüşme yapmak isterseniz 6.99 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu durum isteğe bağlıdır.

Bionluk sisteminde hizmet alanlar ve hizmet verenler “Üyelik Sözleşmesi” ve “Kullanım Şartları” kapsamında güvenli bir alışveriş içerisine girerler. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise Bionluk hizmeti arabulucu olarak sorunların çözülmesinde rol oynar.

Bionluk İle Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde giderek yaygınlaşan uzaktan çalışma ve hizmet verme sistemine yeni bir boyut kazandıran Bionluk, zaman ve mekândan muaf olarak, dilediği zaman aralığında özgürce hizmet vermek isteyenler için ideal bir platformdur.

Freelancerlar yazarlık, editörlük, sosyal medya, fotoğrafçılık, çeviri, tasarım, yazılım, ses-video-müzik gibi dijital olarak üretilebilen işleri, kendi ortamlarında hazırlayarak, ürün ve hizmetlerini Bionluk üzerinden satabilirler.

Bionluk’tan para kazanmak için üyelik işlemlerinizin ardından kendinizi ve yaptığınız işi en güzel şekilde tanıtan bir portfolyo oluşturmanız gerekir. Bu sayede Bionluk sitesinde sizden hizmet almak isteyenler, kendinize ait portfolyonuzu göreceklerdir.

Kişilerin sayfanıza girerek size ulaşmasını beklemek bir seçenektir ancak iş getirisi düşüktür. Müşteri bulmak adına kendi iş ilanınızı oluşturmak, sizi daha fazla kişiye ulaştırır. İş ilanınızı oluşturduğunuz kategorideki alıcılara kendi teklifinizi sunabilirsiniz.

Bionluk çok fazla kişinin bulunduğu bir ortam olduğu için iş fırsatları da oldukça yoğundur. Bu fırsatları değerlendirmek isteyenler için en uygun ortamlardan olan Bionluk ile özgürce istediğiniz yerden çalışıp, emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz.