Acunmedya Akademi Nedir

Medya ve televizyon sektöründe oldukça etkili olan hatta bu sektöre yön veren isimlerden Acun Ilıcalı, geleceğin televizyoncularını yetiştirmek için kısa bir süre önce eğitim işine girdi. Nişantaşı Üniversitesi ile anlaşarak Acunmedya Akademi kuruldu.

Bu akademi ile medya ve televizyon sektörüne ilgi duyan adayların ilgi duydukları alanlarda eğitilmesi sağlanacak. Duayen şeflerden, dijital üstatlara ve ünlü televizyonculara kadar pek çok kişi Acunmedya Akademi eğitimi verecek. Adaylar bu sektörle ilgili bilgiyi sadece teorik olarak öğrenmeyecek ayrıca medya sektörünün merkezindeki kişilerden eğitim alabilecekler.

Acunmedya Akademi Nedir?

Acunmedya Akademi, Acunmedya tarafından kurulan bir eğitim kurumudur. Nişantaşı Üniversitesi kapsamında eğitim veren Acunmedya Akademi, Nişantaşı/Maslak’ta öğrencilerine 7 Haziran itibariyle ders vermeye başlamıştır. Eğer televizyon ve medya sektörüne ilgiliyseniz Acunmedya Akademi iletişim kanalları ile akademiye kayıt yaptırabilirsiniz.

Acun Ilıcalı akademi ile ilgili olarak olağanüstü bir başarma platformu kuracağına değinmiştir. Hayalperestlerin dünyaya yön verdiğini dile getiren Acun Ilıcalı, hayallerini işe dönüştürmek isteyen ve yıldızını parlatmak isteyen kişilere ulaşmak için Acunmedya Akademi’yi kurmuştur. Gastronomi, Televizyon ve Dijital alanlarda eğitim verecek olan platform, adaylara istedikleri sektörde başarılı olabilmeleri için hak ettikleri eğitimi sunmaktadır.

Acunmedya Akademi’ye Nasıl Girilir?

Acunmedya Akademi’de eğitim almak istiyorsanız Acunmedya Akademi başvuru şartları arasında sadece 18 yaşını doldurmuş olmak yer almaktadır. Önceki eğitim düzeyiniz ne olursa olsun, Acunmedya Akademi’de eğitim alabilirsiniz.

Akademiye kaydolmak için yapmanız gereken şey akademinin sitesinden iletişim bilgileriniz, eğitim almak istediğiniz bölüm ve yaşadığınız şehir bilgilerini girerek form göndermek. Gönderdiğiniz form değerlendirilecek ve size dönüş yapılacaktır.

            Acunmedya Akademi Diploması

Acunmedya Akademi’de verilen dersler kurs ya da seminer gibi derslerden oldukça farklıdır. Öncelikle akademiden mezun olan ve başarı kriterlerini tamamlamış olan katılımcılara Nişantaşı Üniversitesi onaylı Acunmedya Akademi sertifikası verilmektedir. Bu diploma da hem ülkemizde hem de dünya çapında geçerlidir. Aynı zamanda gastronomi eğitimi alan kişilere Pest Control, HACCP ve Hijyen gibi dünyanın her yerinde geçerli sertifikalar verilecektir.

            Hem Staj Hem İş İmkânı

Eğitimler yüz yüze yapılmakta; başarılı öğrencilere aynı zamanda bazı eğitimlerde staj yapma imkânı sağlanmaktadır. Akademi için şuan bir burs ya da finansal destek sunulmasa da; okul için istenen ücreti öderken taksit ve banka kredisi gibi seçeneklerden yararlanma imkânı sunulmaktadır. Daha sonra Acunmedya Akademi mezunları kariyer merkezi ve insan kaynakları tarafından yapılan saha araştırması aracılığıyla staj ve iş fırsatları yakalama şansına sahiptir. Bu kapsamda akademi öğrencilere hem eğitim sırasında hem de eğitim sonrasında destek olmaktadır. Aynı zamanda okuldan mezun olan kişilerin katılabileceği ücretsiz workshop ve seminerler ile de mezuniyet sonrası eğitim süreci sekteye uğramamaktadır.

Acunmedya Akademi’de Hangi Bölümler Var?

Acunmedya Akademi adaylarına televizyon ve medya sektöründe pek çok farklı bölüm sunmaktadır. Genel olarak Acunmedya Akademi bölümleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Gastronomi Bölümü

Mutfak sanatlarına meraklı mısınız? Masterchef ve yemek programlarını izlemeyi seviyor musunuz? Gastronomi bölümünde sunulan eğitim seçenekleri şu şekildedir:

  • Prochef
  • Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik
  • Profesyonel Aşçılık
  1. Televizyon Bölümü

Medya ve haber sektörü ilginizi mi çekiyor? Acunmedya Akademi tarafından size sunulan İleri Televizyonculuk Eğitimi ile kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

  1. Dijital Bölümü

Sosyal medya, dijital platform ve sanal ağlar konusunda eğitim mi almak istiyorsunuz? Akademi tarafından kendinizi geliştirebileceğiniz birbirinden farklı bölüm seçenekleri sunulmaktadır:

Bu bölümler arasından Acunmedya Akademi ücretleri ve ilgi alanınıza göre sizin için en iyi olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Acunmedya ile ilgili diğer yazımız ilginizi çekebilir;

Acunmedya Akademi Ücreti Ne Kadar?

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

2021 Yılında En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Platformları

Türkiye’den 5 Reklam Ajansı

Reklamcılık KOSGEB Desteği

Dijital Reklam Ajansları Nedir?

Programatik Reklamcılık Nedir?