Vlog İçeriği Yaratmanın Püf Noktaları

934

Blog yazmak ya da blog içeriği üretmek artık çok kolay bir hale geldi ancak vlog çekmek çok daha emek gerektiren bir yatırım ve iş gücü gerektiriyor. Vlogging düzenli bir zaman birimi içerisinde faydalı bilgiler vermek, tanıtmak, kullanıcıda güven yaratıp trafik çekmek amacıyla yaratılan video çekmek anlamına geliyor. Özellikle Youtube platformunda sıkça karşımıza çıkan vloglar oldukça popüler. Siz de birbirinden güzel ve renkli video içerikleri çekmek ve vlogging konusunda deneyim elde etmek istiyor ancak işe nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız işte vlog içeriği yaratmanın bazı püf noktaları!

Videolarınızın Amacı Olmalı

Markanız ya da kendiniz için video üretirken her içeriğin bir amaca ya da bir değere bağlı olarak üretildiğinden emin olmalısınız. Kattığınız değer içeriği daha da özel kılacaktır böylece kullanıcı da bu eşsiz değer üzerinden sizinle daha rahat iletişim kurabiliyor olacak.

Üç Ana Temaya Odaklanın: Özelleştirme, Okuma Ve Pratik Yapmak

Kullanıcılarınızla belirlediğiniz değer üzerinden iletişim kurarken onlarla empati kurmayı unutmayın. Video içeriği öyle bir şekilde tasarlanmalıdır ki izleyici izlerken sizinle özel bir bağ kurma fırsatı bulabilmelidir. Herkese yönelik video içerikleri genelde başarılı olmamaktadır, bu noktada belirli bir hedef kitlesine hitap etmelisiniz.

Doğru bir şekilde araştırma yapıp gerekli kaynakları da okumaya bakın. Elde ettiğiniz bilgileri deneyimlerinizle birleştirip pratik yaparak harika videolar yaratabilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Kullanın

Her içerik için farklı ve yaratıcı fikirlerin o kadar da kolay olmadığının farkındayız. Her video için fikirler yaratmak zaman kaybettirdiği için size önereceğimiz tavsiye farklı kategori konuları üzerine önceden çeşitli fikirleri taslak halinde çıkarmak olacaktır. Böylece hem zaman kaybetmeyecek hem de daha hazırlıklı olacaksınız.

Paylaşım Planınızı Hazırladınız Mı?

Çoğu vlogger’ın sosyal medya platformları için belirli bir paylaşım takvimi vardır. Örneğin siz de Youtube hesabınızda her Cuma yeni bir içerik çıkabilir ve kullanıcınızı bu düzene alıştırabilirsiniz. Böylece Cuma günü geldiğinde ve siz hala paylaşım yapmadığınızda merak artacak ve daha da ilgi çekeceksiniz. Düzenli paylaşım çerçevesinde daha çok dikkat çekeceksiniz.